Shadow

Jak ćwiczyć w domu?

active-84646_1920

Jeżeli zdecydowałaś się na to, aby unikać siłowni i ćwiczyć w domu, to warto zastanowić się jak odpowiednio wykonywać te czynności, żeby przynosiły efekty. Wszystko to, co pomoże pozbyć się nadwagi oraz rozbudować mięśnie, masz tak naprawdę przy sobie i to całkiem za darmo. Stanowią to Twoje kilogramy. Oczywiście można wykonać trening siłowy nie używając sprzętu, korzystając tylko z ciężaru własnego ciała.
Zapewne nie zdajesz sobie sprawy z tego, iż trenujesz każdego dnia. Chociażby przy każdym zrobionym kroku, kiedy to utrzymujesz na jednej nodze ciężar kilkudziesięciu kilogramów. Podobny przypadek mamy wtedy, kiedy wstajesz z krzesła czy łóżka. Z tego powodu wstęp do urządzenia treningu już posiadamy. Problem może polegać tylko na tym, żeby wykorzystać to w adekwatny sposób.

Trening, który wykonujemy bez sprzętu tylko i wyłącznie korzystając z obciążenia swojego ciała, stanowi dobry sposób na utrzymanie odpowiedniej formy lub powrót do niej. Dzięki temu Twoje stawy nie zostaną niczym obciążone, ponieważ nie straszne jest im nic z czym muszą zmagać się na co dzień.
Jeżeli masz nadwagę, to wręcz powinnaś w tym wypadku potraktować to jako zaletę. Może ona mieć plusy. Przy ćwiczeniach, w których wykorzystujemy obciążenie własnego ciała, więcej kilogramów skutkuje trudniejszym treningiem. I właśnie dzięki temu możemy liczyć na szybszy powrót do formy.
Powinnaś się przygotować na to, iż z każdym mijającym tygodniem, treningi mogą stać się prostsze. Tłusz zostaje utracony szybciej niż są budowane mięśnie. Dobrze dobrana intensywaność zostanie zachowana, jeśli zwiększymy liczbę powtórzeń w serii.

Jak powinien wyglądać pakiet wykonywanych ćwiczeń?

 • Rozgrzewka.
  Może zostać one przeprowadzona na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest użycie skakanki. Jeśli na początku będzie się plątać pod nogami. Z biegiem czasu nabierzesz wprawy. Drugim wyjściem jest zrobienie pajacyków. Pamiętaj, aby zacząć spokojnym tempem, a następnie przyspieszaj w miarę upływu czasu.
 • Ćwiczenia rozciągające.
  Zaliczyć tutaj można różnego rodzaju skręty oraz skłony. Ważne jest to, aby ćwiczyć wszystkie partie mięśni w dobrej kolejności. Musimy zacząć od tych, które są najsłabsze. Z kolejnymi treningami będziemy przechodzić do silniejszych.
 • Rowerek stacjonarny.
  Jeśli posiadasz w domu rowerek stacjonarny, to jest to kolejny krok w tym, aby osiągnąć upragnioną sylwetkę. Posiada on funkcję wioślarza. Dzięki temu kierownica jest regulowana ze specjalną sprężyną i umożliwia ona ćwiczenie mięśni brzucha oraz rąk. Hamulce, które są zamontowane przy kierownicy, wpływają na ćwiczenie nadgarstka.
 • Kondycja.
  Aby poczuć efekt, trzeba ćwiczyć co najmniej trzy razy w tygodniu. Osoby, które są początkujące powinny przeznaczyć na treningi każdego dnia od 15 do 30 minut. Ci, którzy są bardziej zaawansowani mogą ćwiczyć od 45 do 60 minut. Nie należy przemęczyć organizmu już na starcie. Do dobrej kondycji należy podejść małymi krokami.
 • Ćwiczenie rąk.
  Hantle należą do urządzeń, które umożliwiają ćwiczenia górnych partii ciała. Dla kobiet idealne będą te od 1 kg do 3 kg. Jeżeli jednak nie posiadasz ciężarków, to dobrym wyjściem będzie użycie butelek z wodą. Najlepszą opcją będzie wybieranie butelek z wcięciem pośrodku, ponieważ ułatwia to ich złapanie. Expander też jest świetną opcją, którą można wykorzystywać podczas rozciągania się.
 • Ćwiczenia na nogi.
  Step będzie dobrym rozwiązaniem, które służyć może do ćwiczenia w domu. Jest to proste urządzenie, którego jednak trzeba się nauczyć. W sklepie bez problemu znajdziesz DVD fitnessowe, na których trenerzy pokażą, jak trenować. Następnym przyrządem, które jest w miarę tanie, jest stepper. Są to pedały stymulujące wchodzenie po schodach.

Jeżeli nie posiadasz warunków ani miejsca, żeby urządzić w swoim domu mini siłownię, możesz zainwestować w kilka niedrogich, a przydatnych akcesoriów. Warto tutaj wymienić mankiety obciążające, które zakłada się na kostki u nóg i przydatne są w treningach ujędrniających pośladki oraz uda. Kolczaste piłeczki do ściskania albo hula hop również sprawdzą się bardzo dobrze.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *