Shadow

Herbatki na odchudzanie

Odchudzające właściwości ziołowych herbatek są znane ludziom już od wieków. Również dzisiaj w czasach gdy na półkach w aptekach królują różnorodne specyfiki na odchudzanie, warto sięgnąć po tradycyjne, sprawdzone metody.

Zarówno zielona jak i czerwona herbata skutecznie wspomagają odchudzanie. Zostało to dowiedzione przez naukowców – chociaż herbata nie zawiera składników odżywczych, to jednak ze względu na obecność witamin oraz składników mineralnych bardzo korzystnie wpływa na proces odchudzania. Zioła zawierają również wiele substancji hamujących łaknienie oraz wspomagających spalanie tłuszczy.

Napój można zaparzyć zaraz przed położeniem się spać, jednak najwyższą skuteczność odnotowuje się, spożywając herbatę na odchudzanie po posiłku.

Jednakże herbatki odchudzające mają również swoje wady. Dzięki swoim właściwościom, herbata na odchudzanie zwiększa szanse na skuteczne pozbycie się nadwagi. Do trzech głównych kierunków działania tego preparatu zaliczamy właściwości:

  • przeczyszczające,
  • moczopędne,
  • hamujące apetyt.

Działanie takie skutecznie wpływa na spadek wagi (przynajmniej na początku), jednak nie jest najzdrowszą receptą na utratę zbędnych kilogramów. Wiele rodzajów herbat zawiera składniki przeczyszczające, które zwiększają ruch jelit i w rezultacie prowadzą do utraty wody z organizmu. Składniki te nie powodują jednak utraty tkanki tłuszczowej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *