Shadow

Handmade jako sposób na zarobek

Problem braku pracy w Polsce niestety głównie dotyczy kobiet. Dowodzą tego regularnie prowadzone badania statystyczne. Oferty pracy na rynku są kierowane przede wszystkim do mężczyzn, a sytuacja kobiet z roku na rok ulega pogorszeniu. Czy da się zmienić panujący obecnie stan?

Społeczeństwo polskie ciągle żyje w przeświadczeniu, iż kobiety po urlopie macierzyńskim muszą zostać z dzieckiem w domu. Nie powinny oddawać go pod opiekę i wracać do aktywności zawodowej. Ponad to większość pracodawców oczekuje od pracowników już nie tylko inwencji twórczej, ale też motywacji. Pewność siebie i chęć do działania są dodatkowymi atutami. Jak więc takim wymaganiom ma sprostać mama, która wychowuje małe dziecko? Czynniki losowe stanowią kolejny problem, który spycha kobiety na margines życia zawodowego. Choroby, problemy rodzinne czy opieka nad schorowanymi – to tylko niektóre z nich. Z racji tego, iż problem ten zaczyna się rozprzestrzeniać, to powstaje w Polsce sporo fundacji, stowarzyszeń i organizacji, których celem jest udzielanie wsparcia dla kobiet podczas ich powrotu na rynek pracy. W większości przypadków organizacje te są prowadzone przez kobiety aktywne zawodowe, które posiadają wiele sukcesów na swoim koncie. Z pewnością, ciężko słucha się takich opowieści, ale z drugiej strony działają motywująco. Często brakuje nam pewności siebie i wiary co do własnych umiejętności i wiedzy. To właśnie w takim momencie, Pani pracujące w wyżej wymienionych instytucjach, poszukują rozwiązań. Pomagają poprawić sytuację już nie tylko materialną, ale również życiową. Szczera rozmowa oraz wskazanie już sprawdzonych rozwiązań działa nakręcająco na kobiety. Pojawiają się też wtedy pierwsze chęci do działania i wprowadzenia czegoś pożytecznego w swoim rozwoju. Należy umiejętnie wykorzystywać dostępne narzędzia do swoich potrzeb jak i warunków.

Czym jest Handmade?

Obecnie dość głośno jest o międzynarodowej platformie Zitolo.com. Zajmuje się ona promowaniem szeroko rozumianego handmade. Oznacza to nic innego jak produkty, które są robione ręcznie. Handmade na polskim rynku przeżywa aktualnie pewnego typu renesans, a rękodzieło od wielu lat stanowiło głównie domenę kobiet.

Zauważmy, że Panie posiadają spore poczucie estetyki, skrupulatność jak i również zdolności manualne. Z tego właśnie powodu handmade stanowi idealny sposób na powrót do aktywności zawodowej. Wystarczą chęci, bo jeśli lubisz np. wykonywać biżuterię czy szyć, to nie ma przeciwwskazań, aby zacząć wprowadzać w życie swoje pomysły. Dlaczego miałabyś na tym nie zarabiać?

Otworzenie własnej działalności gospodarczej nie jest niczym skomplikowanym. Niestety koszty związane z jej prowadzeniem, utrzymywaniem i pozyskiwaniem klientów, mogą w sposób negatywny wpływać na ideę założenia czegoś swojego. Z kolei założenie sklepu internetowego na własną rękę nie jest niczym tanim. Często trudno też go odpowiednio wypromować. Dlatego, żeby zacząć zarabiać, trzeba najpierw nie bać się ryzykować i stawiać na swoim.

Polska aktualnie stanowi rynek o wysokiej konkurencyjności. Fundacje prowadzą konferencje, warsztaty oraz happeningi dla kobiet. W trakcie ich trwania Pani zapoznają się z obecnie panującymi regułami biznesu.

Każda z nas posiada umiejętności, które mogą przyczynić się do zwiększania swoich dochodów. Warto zastanowić się nad tym, co sprawia nam przyjemność i w czym jesteśmy dobre. Jeżeli uważasz, że jesteś dobra w czynnościach manualnych, to naprawdę warto zastanowić się nad promocją siebie i wykorzystaniem swoich prac w branży handmade.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *