Shadow

Jak zaplanować bezstresowe wakacje z dzieckiem?

Wakacje stanowią ten czas, na który czekamy z utęsknieniem. Zwłaszcza najmłodsi nie mogą się doczekać wypoczynku ze swoimi rodzicami w jakimś ładnym miejscu. Jednak medal ma dwie strony i dla rodziców wiąże się to z gorączkowym przygotowaniem do wyjazdu, wielkim pakowaniem . Następnie są skazani na czujną obserwację bawiących się dzieci. Jak więc wykorzystać dwa tygodnie urlopu, aby wrócić z niego w pełni wypoczętą?

Z pewnością marzą Ci się spokojne wczasy, podczas gdy Twoje dzieci tryskają energią. Zabawki, gry czy nawet tablet nie wystarczą, aby zaciekawić dziecko na dłuższą metę. Przed wyjazdem warto obmyślić klika opcji na aktywność dla maluchów tak, aby odciążyć rodziców podczas wypoczynku.

  • Wakacje nad wodą.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają wodę. Z kolei dla rodziców wypad nad morze często oznacza intensywną opiekę nad dzieciakiem, aby się nie utopiło. Dobrym wyjściem będzie połączenia zabawy oraz aktywnego wypoczynku. Spływy kajakowe na spokojnych odcinkach rzek pozwolą na spędzenia czasu razem, zwiedzanie okolic i podziwianie widoków. A dodatkowo odciążą rodziców, ponieważ będą mogli się też zrelaksować, a nie stale myśleć o tym, czy ich pociesze nic nie grozi.

  • Wyprawa do lasu.

Jest to wręcz idealna opcja, aby połączyć naukę z dobrą zabawą. Możesz zaproponować zbieranie liści drzew oraz kwiatów. Następnie możecie stworzyć zielnik i podpisać go odpowiednio. Tym samym spacer po lesie pozwoli dziecku się wyciszyć i skupić, a przy okazji zyskacie miłą pamiątkę.

  • Wyprawa w góry.

Góry są świetnym celem każdej podróży. Wspinaczka oraz strome podejścia pochłoną pewnie dziecko do tego stopnia, że nie będzie miało ochoty na szukanie innych atrakcji. Przed wycieczką koniecznie sprawdź czy nie będziecie mijali po drodze rezerwatów z dzikimi zwierzętami. Do plecaka spakujcie kolorowe kredki i zeszyt. Być może, podczas postoju, maluch zajmie się rysowaniem napotkanych w ciągu dnia osobliwości flory i fauny.

Dla osób, które są mniej wysportowane albo wolą biernie spędzać wypoczynek, interesującą opcją będzie skorzystanie z ofert biur podróży, które proponują udział animatora. Dzięki nim, dzieci będą miały świetną zabawę przez całe wakacje, a rodzice mogą odpoczywać. Animatorzy są obecni w hotelach, a także uczestniczą w wycieczkach. Gry i zabawy organizowane przez nich z pewnością pozwolą zabić nudę i zawrzeć nowe przyjaźnie. Możemy także być pewni, iż nasze dziecko dostanie wiele kreatywnych bodźców i będzie się rozwijać. Ważne jest też to, że w zajęciach mogą uczestniczyć także dorośli. Jeżeli tylko poczujesz więc chęć, będziecie mogli bawić się wspólnie.

Konsekwencją udanych wakacji jest to, że wracamy z nich spokojni, wypoczęci i z naładowanymi bateriami na dalsze działanie. Pamiętaj, żeby jeszcze przed wyjazdem zapakować do walizki podręczną apteczkę, która jest wyposażona w plastry. Mogą się okazać one pomocne podczas skaleczeń lub otarć. Przydatne z pewnością będą też ziołowe leki na ukojenie nerwów. W sytuacjach kryzysowych można po nie sięgnąć, ponieważ pozwolą osiągnąć równowagę. Dodatkowo poczujesz się bezpieczniej, jeśli w razie wypadku, będą pod ręką leki, bandaże i plastry. Przede wszystkim zapomnij na moment o pracy, jaką zostawiasz w biurze i skup się na odpoczynku jak i kontakcie ze swoją rodziną. Pozytywne nastawienie jest najważniejszym krokiem do tego, aby wczasy okazały się udane.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *