Shadow

Gdy planszowe – rozrywka dla małego i dużego

W obecnym czasie na sklepowych półkach możemy znaleźć ogromny przekrój ciekawych zabawek i gier planszowych dla dzieci. Proces wypierania zabawek grami komputerowymi zostaje powoli zahamowany i coraz więcej rodziców wkłada więcej świadomości w to czym bawi się ich dziecko. Do wyboru mamy rozwijające wyobraźnię i logiczne myślenie – zabawki edukacyjne oraz takie, które sprawiać mają przede wszystkim radość. Niewątpliwie zabawki edukacyjne powinny znaleźć swoje miejsce w każdym dzięcięcym pokoju. Po za nimi idealne będą również gry planszowe, które nie tylko uczą, ale także są świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Które gry planszowe wybrać?

Gdy planszowe – rozrywka dla małego i dużego

Należy zacząć od tego, iż tzn. „planszówki” podzielone są na różne grupy wiekowe. Znajdziemy takie przystosowane dla dzieci już od najmłodszych lat, dla nieco starszych, młodzieży, a także dla dorosłych. Tym razem skupimy się na grach dla dzieci.

Wiele stron internetowych oferuje szeroki przekrój gier planszowych. Podzielone są one nie tylko ze względu na wiek, ale także na rodzaj i tematykę gry. Znaleźć możemy gry: edukacyjne, strategiczne, rodzinne, przygodowe, a także popularne gry typu quiz czy memory. Zdecydowanie najlepsze z nich są takie, które polegają nie tylko na rzuceniu kostką i przesunięcia pionka (jak np. popularny Chińczyk), ale takie które wymagają myślenia bądź taktyki. Numerem jeden na każdej półce z grami powinna być wspomniana gra typu Memory. Każdemu świetnie znana, zatem nie trzeba nikomu tłumaczyć zasad. Jest to niewątpliwie genialny sposób na ćwiczenie pamięci oraz fajną zabawę. Obecnie istnieje mnóstwo wersji tej słynnej gry. Przykładowo w internetowym sklepie hulahop.pl znajduje się aż 128 propozycji!

W swoim asortymencie rozróżniają podział na przeróżne kategorie, np. na flagi czy stolice państw, dzięki czemu dziecko dodatkowo uczy się geografii. W „Must have” wśród „pamięciówek” znajduje się również gra „Czego brakuje?”. Jest to gra edukacyjna, która zapewnia dużo dobrej zabawy dla graczy w różnym wieku (dla dzieci i dorosłych). Jednocześnie, to bardzo dobry trening nie tylko pamięci, ale także koncentracji i spostrzegawczości. Zdecydowanymi ulubieńcami dzieci są gry interaktywne oraz takie, które sprawiają mnóstwo śmiechu i radości. Tu niewątpliwie świetną propozycją będzie gra „Kłamczuch, która polega na rzucaniu kart i doprowadzenia do tego, by inni uczestnicy gry nie przyłapali nas na kłamstwie, gdy nie mamy odpowiedniej karty. Karą jest dodawanie na sztuczny nos kolejnych nakładek, dzięki czemu największy kłamca zostaje z najdłuższym nosem. Dla dzieci, lubiących przygody idealną propozycją będzie gra „Złoty pociąg„, która nie tylko wciąga, ale także wprowadza graczy w tajemniczy klimat. Tu liczy się czas, a także przebiegłość.

Wszystkie wymienione gry są łatwo dostępne w sklepie hulahop.pl. Znajdziemy tam każdą interesującą nas grę, a z całą pewnością warto w nie inwestować. Posłużą nam przez lata, a wspólne spędzanie czasu z rodziną przy grach planszowych to nadal jeden z najlepszych pomysłów na wspólną zabawę i integrację, a także naukę i rozwój nie tylko dla dziecka, ale także rodziców!

787094_0_f773797_0_f 1136311_0_f

Hulahop.pl to sklep z jedną z największych ofert na polskim rynku – ponad 45 000 produktów dziecięcych. Sklep należy do grupy morele.net (największy sklep komputerowy) w grupie również m.in. amfora.pl, pupilo.pl, trenujesz.pl.

Sklep ten oferuje szeroki asortyment zabawek i akcesoriów dla dzieci. W ofercie posiada akcesoria dla niemowląt oraz zabawki dla dzieci w każdej grupie wiekowej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym i organizacyjnym, zespół sklepu hulahop.pl zapewnia wysoką jakość osobom odwiedzającym witrynę sklepu, a także ogólnopolską sieć placówek darmowego odbioru osobistego – NetPunktów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *