Shadow

Gry planszowe dla dzieci i całej rodziny na święta

Święta to czas dla rodziny, zabawy i odpoczynku. Czy jest lepszy sposób na cieszenie się tym okresem niż zaangażowanie się w przyjacielską rywalizację w grę planszową? Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś dla dzieci, czy dla całej rodziny, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Gry planszowe dla dzieci pomogą im nauczyć się cennych umiejętności, takich jak strategia, rozwiązywanie problemów i komunikacja. Do klasycznych gier, które przetrwały próbę czasu, należą Eurobiznes, Scrabble, Dobble czy Uno. Gry te są łatwe do nauczenia i zapewniają wiele godzin rozrywki.

Jeżeli zależy Wam na czymś typowo świątecznym to tutaj polecić możemy nowość od Familium – “Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce” – grę, która  kreatywnie angażuje całą rodzinę. Można w nią grać we dwoje lub drużynowo, także z udziałem najmłodszych dzieci. Na specjalnych kartach do losowania, które znajdują się w grze, uczestnicy odkryją liczne ciekawostki, zagadki i zadania. Więcej o tej grze pisaliśmy tutaj.

Jeśli szukasz czegoś bardziej zaawansowanego, jest wiele świetnych gier, które wymagają więcej strategii i krytycznego myślenia. Niektóre z tych gier to Catan, Ticket to Ride i gra Splendor. Świetnie nadają się na rodzinne wieczory z grami i pomogą dzieciom rozwinąć ich umiejętności.

Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej dorosłego, jest wiele wspaniałych gier, które wymagają więcej strategii i taktyki. Gry takie jak Ryzyko, Carcassonne i 7 Cudów są świetne dla dorosłych i nastolatków. Wymagają one głębokiego strategicznego myślenia i stawiają przed każdym graczem wyzwanie znalezienia najlepszego rozwiązania.

Niezależnie od tego, którą grę wybierzesz, na pewno stworzy ona trwałe wspomnienia i zbliży do siebie rodzinę. Gry planszowe są idealne na święta i stanowią świetny sposób, by zebrać wszystkich razem, by wziąć udział w przyjacielskiej rywalizacji. Dlaczego więc nie uczynić tego sezonu jeszcze bardziej wyjątkowym, sięgając po swoje ulubione gry planszowe?

Przeczytaj także