Shadow

Gry edukacyjne dla Twojego dziecka!

Edukacja i odpowiedni rozwój umysłowy dzieci to obecnie kwestia bardzo często poruszana. Powód tylu kontrowersji, związanych z odpowiednim rozwojem naszych pociech ma swoje źródło w coraz większej ilości gier komputerowych, wzbudzających negatywne emocje u dziecka, złość, a nawet agresję. Często w podobny sposób kończą się próby ograniczenia czasu spędzania przy komputerze. Jak pomóc dziecku rozwijać jego logiczne myślenie, umiejętności i wyobraźnię?
Jednym z najlepszych sposobów na prawidłowe rozwijanie naszego dziecka to gry logiczne i edukacyjne. Gry edukacyjne czy różnego rodzaju programy graficzne, zręcznościowe lub przygodowe mogą rozwijać wyobraźnię dziecka, poszerzając jego zdolności poznawczo-intelektualne. Jak znaleźć takie gry i które będą najlepsze? Niewątpliwie nasze poszukiwania rozpocząć powinniśmy od sklepowych półek. Świetne będą klasyczne gry łamigłówkowe czy pamięciowe, które nie tylko uczą, ale także integrują dziecko z rodziną. Wiele z takich gier znaleźć możemy również w sklepach internetowych, które oferują jeszcze szerszy asortyment. Jednym z pomysłów jest także poszukanie internetowych platform, które oferują mnóstwo ciekawych, edukacyjnych gier dla dzieci. Pomimo spędzania czasu na urządzeniu mobilnym – jest to czas wykorzystany w 100% na edukację i dobrą zabawę. Tak użyty komputer czy telefon jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem i poprawnym wykorzystaniem dóbr jakie niesie za sobą nowoczesna technologia. Jedną z takich platform edukacyjnych, która proponuje najwięcej gier jest http://www.squla.pl, która posiada w swoim serwisie aż 40 000 zadań w postaci quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, przeznaczonych dla uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Taka forma spędzania wolnego czasu Twojego dziecka zapewni mu świetną zabawę, a to, aby nasze dziecko czerpało frajdę z nauki jest równie ważne. Łamigłówki i wszelkie quizy rozwiązywać można wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi, przez co dziecko dodatkowo uczy się pracy w zespole. Ponadto quizy i łamigłówki znacznie poszerzają wiedzę, przez co dziecko osiąga jeszcze wyższe wyniki w nauce! Od dzisiaj matematyka, geografia czy język angielski przychodzić będą dziecku z łatwością. Taka forma nauki to świetny pomysł na powtarzanie materiału z zajęć szkolnych.
Warto obserwować w co gra nasze dziecko i zaproponować mu odpowiednie dla niego witryny internetowe, aby bawiąc się, poszerzał swoje horyzonty i myślenie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *