Shadow

Gran Canaria – raj na krańcu Europy

Gran Canaria – jedno z miejsc administracyjnie przynależnych do Europy (konkretnie Hiszpanii), które już samym brzmieniem kuszą egzotyką. I tak też jest w rzeczywistości, gdyż Wyspy Kanaryjskie położone są u północno-wschodnich wybrzeży Afryki, a co za tym idzie, klimat tam panujący znacznie odbiega od tego, jaki oferuje na co dzień Stary Kontynent. Dlatego też dla wielu turystów jest to najlepszy sposób, aby zasmakować egzotyki – jednocześnie nie opuszczając rodzimego kontynentu.

Gdzie to jest?

 

Co jednak oferuje dla turystów takie miejsce? Czy tylko leżenie pod palmą, trzymając w dłoni drinka z kolorową słomką? Gran Canaria zajmuje centralne miejsce w archipelagu Wysp Kanaryjskich i żyje tam ponad 800 tysięcy ludzi, nie jest to więc odludzie, a co za tym idzie i turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta. Każdy, zależnie od upodobań może postawić na rekreacje nastawione na kontakt z przyrodą bądź dać się wchłonąć Las Palmas – stolicy regionu i jednemu z większych miast całej Hiszpanii.

 

Być mieszczuchem na egzotycznej wyspie?

 

Tutaj jest to możliwe jak najbardziej! Wystarczy rzucić okiem na kilka zdjęć Las Palmas i dla wielu jest to wystarczająca rekomendacja, że chce się tam pojechać i chłonąć ten niesamowity klimat. Najbardziej atrakcyjną dzielnicą jest Vequeta pełna zabytkowych domów tworzących specyficzną atmosferę tego miejsca. Tam też znajdziemy katedrę św. Anny – jeden z najważniejszych zabytków Wysp Kanaryjskich oraz Dom Kolumba, gdzie ten odkrywca przebywał według przekazów podczas wyprawy do Ameryki. Miłośnicy historii z pewnością nie będą zawiedzeni – wyjątkową atrakcję stanowić może najstarsza twierdza obronna na wyspie, czyli Castillo de la Luz z XVI wieku. Zabytki to jednak nie wszystko, wrażenie robi również piękny port oraz oczywiście plaża. Szczególnie Playa de Las Centeras – jedna z najpiękniejszych miejskich plaż Hiszpanii z krystalicznie czystą wodą i rafą koralową znajdującą się stosunkowo blisko brzegu. Nie brakuje tu także promenady, która zaprasza do spaceru, a okoliczne kawiarenki do tego, aby usiąść na moment i przy kawie chłonąć piękno tego niesamowitego miasta.

 

Plaże, plaże i… wydmy

 

Dla bardziej mobilnych ciekawym pomysłem może być wyprawa po mniejszych kurortach rozsianych po wyspie. Jednocześnie można chłonąć piękno przyrody, ale także zadbać o dodatkowe atrakcje, jak chociażby nurkowanie czy niektóre sporty wodne dla spragnionych ekstremalnych przygód. Na każdym kroku przy nabrzeżach kuszą rzecz jasna plaże, stanowiące dla wielu istotny punkt pobytu już podczas rezerwacji lotu na Gran Canarię. I faktycznie nikt nie może poczuć się zawiedziony, gdy już przybędzie na miejsce. Atrakcję nie lada mogą stanowić także Wydmy Maspalomas, które znajdują się na południowym cyplu wyspy. Przybierają one różne kształty i wysokości, tworząc wzniesienia wprost zapraszające, aby przespacerować się po tych przepięknych terenach wyścielonych białym piaskiem.

 

 

Wszyscy pragnący zakosztować odrobiny egzotyki już mogą na FRU.PL rezerwować sobie wycieczkę do tego raju, będącego w gruncie rzeczy na wyciągnięcie ręki – wszak jest to część naszej „swojskiej” Europy!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *