Shadow

Gdzie szukać ciekawych zajęć dodatkowych

O tym, jakie zdolności posiada nasza pociecha, łatwo zorientować się już w pierwszych latach jego życia. Niektóre dzieci bawią się „inteligentnymi” zabawkami, jeszcze inne na widok kredek czy pędzla- skaczą z zachwytu, a niektóre wykazują się ponadprzeciętnym słuchem muzycznym i poczuciem rytmu. To znak, że zwykłe lekcje w szkole mogą nie wystarczyć!

Niekiedy zaobserwowany przez rodziców zapał małego dziecka w wykonywaniu jakieś czynności czy gestów szybko opada. – ale jeśli wykażemy się refleksem, możemy rozwinąć talent drzemiący, może w przyszłym artyście czy wynalazcy…

Dobrze aby rodzice pamiętali o tym, że dziecko oprócz szkoły i zajęć dodatkowych musi mieć również czas na kilka ważnych spraw:

  • na odpoczynek, zwłaszcza w ruchu i na świeżym powietrzu;
  • na nudzenie się, leniuchowanie, rozmyślanie o niebieskich migdałach;
  • na podtrzymywanie relacji z rówieśnikami, zwane czasem włóczeniem się;
  • na bliski i pozbawiony pośpiechu kontakt z rodzicami.

Dzieci w wieku szkolnym często zapalają się do różnych przedsięwzięć. Chodzą na zajęcia, na które chodzi ich kolega czy koleżanka. Po trzech zajęciach dochodzą do wniosku, że to nie to i że chciałyby spróbować czegoś innego. W tym wieku nie ma zajęć bardziej lub mniej rozwojowych i warto się na to przygotować, bo takie zachowanie jest zupełnie naturalne. Służy ono właśnie poznaniu samego siebie i wypróbowaniu jak największej liczby możliwości. Dzięki temu dorastający młody człowiek ma szansę dowiedzieć się co lubi, co mu się podoba, co go pasjonuje.

Gdzie szukać takich zajęć dodatkowych?

Zaobserwowanie i odgadnięcie potrzeb dziecka to nie jedyne zmartwienie rodziców. Problem pojawia się z wyborem miejsca i czasu, w którym odbywają się takie zajęcia pozalekcyjne. W wielu wypadkach szkoła, do której uczęszcza nasza pociecha nie ma odpowiedniej oferty. Z pomocą przychodzi łatwa w obsłudze i darmowa wyszukiwarka takich zajęć www.zajecia-dodatkowe.pl. Można tu z łatwością odnaleźć bogatą ofertę dostępną niemal w każdym mieście. Na dodatek rodzice mogą wybierać te zajęcia, które cieszą się najlepszą opinią wśród użytkowników. Na stronie znajdują się też ciekawe teksty, które mogą im pomóc w wyborze tych najwłaściwszych dla ich pociechy. To również też świetna propozycja reklamy dla osób które, udzielają wszelkiego rodzaju korepetycji, czy uczą gry na jakimś instrumencie- by nawiązały współpracę z serwisem.

Oferta zajęć dodatkowych:

ruch

Ruch – rozładowuje napięcie

Bardzo dużym uznaniem cieszą się wśród dzieci zajęcia ruchowe. Wiadomo – „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – jak mawiały nasze babcie. W okresie roku szkolnego, taka aktywność jest nie tylko zalecana ale przede wszystkim wymagana do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.

plastyka

Plastyka – rozwija kreatywność

Obok doskonalenia, malowania tradycyjnymi kredkami czy farbami, zajęcia dają możliwość poznania i wypróbowania różnych innych technik, np. rysunek węglem, kredą, temperami, na szkle. Smyk pozna możliwości łączenia tych technik z różnymi materiałami i tworzywami- co uwrażliwia jego spostrzeganie świata i otoczenia.

muzyka

Muzyka – otwiera drzwi do dalszej edukacji muzycznej

Niektóre dzieci w bardzo młodym wieku wykazują się ponadprzeciętnym słuchem muzycznym, poczuciem rytmu i estetyką. W tym przypadku nauka gry na instrumencie – może być dla nich wskazana.

Warto pamiętać, że zajęcia dodatkowe pobudzają i rozwijają wyobraźnię. Dziecko ma duże pole do popisu, by wyrazić siebie i dać upust swoim fantazjom!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *