Shadow

Fryzury na ślub – fale, upięcia czy warkocze?

Fryzura na ślub jest niezwykle ważna – to nie ulega wątpliwości. Uczesanie włosów na wesele powinno pasować do sukienki, kształtu twarzy i Twojego temperamentu. Jakie fryzury na ślub są modne i praktyczne? Poznaj nasze propozycje.

Uczesanie dla ślub dla zwolenniczek klasyki – upięcie

Zapomnij o sztywnych kokach. Wszystkie modne fryzury na ślub są bardzo naturalne. Uczesania muszą być utrwalone elastycznym żelem lub lakierem, ale nie ma mowy o „kaskach”. Niezwykle modne są wszelkie ozdoby wpinane w upięcia. Dla wielbicielek stylu glamour idealnie sprawdzą się koki ozdobione biżuteryjnymi dodatkami. Diademy, opaski i fascynatory wyglądają pięknie w zestawieniu z sukniami w stylu empire lub w kreacjami ślubnymi przypominającymi suknie księżniczek. Kobiety preferującą bardziej swobodne lub minimalistyczne ubiory ślubne, mogą wybrać sztuczne kwiaty wpinane we włosy. Niektóre dostępne na rynku spinki i wsuwki wyglądają jak małe dzieła sztuki.

Zobacz najmodniejsze fryzury na ślub: Poradnik panny młodej – najpiękniejsze fryzury na ślub [GALERIA ZDJĘĆ]

Zalety i wady upięcia na ślub

Upięcia pięknie podkreślają krój sukni, szczególnie takiej z odkrytymi plecami czy zdobieniami przy ramiączkach. Pasują osobom zarówno o owalnej, jak i okrągłej twarzy. Naturalnie upięte włosy będą łatwe do ponownego ułożenia następnego dnia, gdy czekają Cię poprawiny. Jeśli jednak do utrwalenia upięcia fryzjerka wybierze niewłaściwe kosmetyki, fryzura może się popsuć.

Uczesanie na ślub dla zwolenniczek stylu rustykalnego – warkocz

Jeśli Twoja suknia ślubna reprezentuje styl rustykalny, możesz uczesać włosy w piękny warkocz – to bardzo modna fryzura na wesele. Jest wygodna i kobieca. Pasuje i do koronek, i do muślinów. Warkocz możesz ozdobić biżuterią do włosów lub świeżymi kwiatami.

Zalety i wady warkoczy na ślub

Umiejętnie zapleciony warkocz, opadający z boku na ramię, potrafi wymodelować twarz i lekko zmienić jej proporcje – może więc pasować każdej kobiecie. Trzeba go dobrze utrwalić – gdy pasmo włosów wysmyknie się z warkocza, fryzura ślubna może być trudna do naprawienia.

Uczesanie na ślub dla zwolenniczek naturalności – fale

Równie naturalnie co warkocz wyglądają rozpuszczone włosy. Od wygładzonych loków bardziej popularne są swobodne fale, które królują w trendach fryzjerskich. Fale pasują do każdej sukni, jeśli tylko nie chcesz zakrywać jej góry. Na fale powinny decydować się panie o włosach wysokoporowatych, bardziej podatnych na układanie.

Zalety i wady rozpuszczonych włosów na ślub

Rozpuszczonych włosów z przedziałkiem na środku głowy powinny unikać panie o twarzy owalnej. Loki będą idealne dla kobietach o twarzy trójkątnej. Na swobodne fale mogą zdecydować się też panny młode o twarzy kwadratowej i prostokątnej. Rozpuszczone włosy zasłonią górę sukni ślubnej, więc nie jest to dobry wybór, jeśli chcesz wyeksponować ozdobne części gorsetu. Gdy włosy się potargają lub rozprostują, trudno będzie Ci poprawić fryzurę.

Pamiętaj, aby zrobić próbę każdego z uczesań przed ślubem – u fryzjerki, która wykona ślubną fryzurę. Tylko w ten sposób upewnisz się, że fryzura jest tą, której szukasz i że wyglądasz w niej olśniewająco!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.