Shadow

Drewno, technorattan, wiklina, plastik, aluminium… – czyli jakie meble ogrodowe wybrać.

8f7bddb8f00151ab2e8b6c0e5f078295

Meble ogrodowe to akcesoria różnego typu i wykonane z różnych materiałów, których zasadniczą funkcją jest zapewnienie nam przyjemnego i komfortowego przebywania w naszym ogrodzie lub na działce. Są to rozmaite stoły, krzesła, hamaki, altany, leżanki, półki i szafki, grille czy skrzynie. Niektóre służą również do przechowywania mniejszych sprzętów i  ułatwiają nam utrzymanie porządku w ogrodzie.

Materiały, z których zazwyczaj są wykonane takie meble ogrodowe, to: drewno, wiklina, plastik, metal czy tworzywa sztuczne. Materiały te są specjalne przygotowane i zaimpregnowane z myślą o wystawieniu ich na różnorodne warunki pogodowe tymczasowo, jak i na stałe.

Meble ogrodowe – o czym pamiętać przy wyborze?

Meble powinny do siebie pasować i tworzyć spójną całość z otoczeniem i elewacją, a te w pobliżu roślin powinny delikatnie podkreślać ich naturalne piękno.Najlepiej też, jeśli nie różnią się zbytnio tworzywem. Np. metalowe ławki i krzesła umożliwiają stworzenie w ogrodzie stylu vintage, w którym doskonale odnajdą się wszelkie metalowe, pordzewiałe i stylizowane przedmioty. Warto też sprawdzić, czy dane meble są odpowiednio zaimpregnowane.Przy ich kupnie warto zachować jednak umiar i zdrowy rozsądek i raczej starać się zgrać ogród, dom czy działkę w jedną spójną całość oraz dopasować wielkość mebli do rozmiaru naszego ogrodu.

500_500_productGfx_0a9ca26d707a1eb830bfe6b7a60bc6c8

Patrząc nawet na meble ogrodowe od Ogrodolandii można zauważyć, że wybór takiego asortymentu jest bardzo duży. Na tego typu stronkach- cały czas pojawiają się jakieś nowości. Przykładem może być taki pawilon z wysuwanym dachem, który ostatnio „robi furorę” w ogrodach całego kraju. Warto też śledzić blogi i facebooka, gdzie znaleźć można wiele przydatnych informacji i inspiracji dla każdego tarasu czy ogrodu.

Drewniane meble ogrodowe – zalety i wady

Takie meble można spotkać w większości ogrodów. Zazwyczaj dobrze się prezentują i pasują do otaczających je roślin. Drewno jest materiałem pochodzenia naturalnego, a zatem dobrze komponuje się z ogrodową zielenią. Pasuje do innych drewnianych elementów małej architektury ogrodowej, jak: płotki, pergole czy altanki. Drewniane meble nie będą raziły ustawione bezpośrednio na trawniku, ale też dobrze zaprezentują się na nawierzchniach utwardzanych, z płyt czy z kamienia. Nadają się zatem również na taras czy patio, jednak tego typu meble mogą szybko stracić swój urok i się zestarzeć!

1b7d0df4efc334e816b24ac16884279e

Alternatywą do tych drewnianych, mogą być te technorattanowe meble ogrodowe, które świetnie imitują drewno, są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu. Ogrodolandia posiada solidne komplety ogrodowe dla każdego, wyjątkowo trwałe i eleganckie komplety.

Meble z technorattanu – jakie są?

Technorattan – to syntetyczna żywica składająca się z włókien polietylenowych z naniesionymi utrwalaczami promieni UV i jest jest wzorowany na naturalnym rattanie.

Materiał ten nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych i jest odporny na warunki atmosferyczne (niezależnie czy jest deszcz, śnieg, grad, mrozy lub wysokie temperatury). W czasie zimy meble można przechowywać nawet w warunkach ujemnej temperatury.

Wybór mebli do naszego ogrodu zależy w głównej mierze od naszych upodobań i gustów. Oprócz funkcji dekoracyjnej, najważniejszą cechą takich mebli jest ich funkcjonalność. Zdarza się, że piękne, ozdobnie wykonane fotele są niewygodne i ostatecznie okazują się zbędnym sprzętem. Dlatego przed zakupem koniecznie trzeba wypróbować jakie będą nam potrzebne w codziennym użytkowaniu i odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania typu: czy lepiej nam się siedzi na fotelach czy krzesłach? Czy stół nie jest dla nas za niski…?

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *