Shadow

Drewniane kojce dla dzieci

Kojce dla dzieci to wygodne i cieszące się wyjątkową popularnością wśród rodziców rozwiązanie, ponieważ pozwalają stworzyć maluszkowi komfortowe, ale zarazem bezpieczne miejsce do zabawy. Niemowlę, które na dobre pojęło istotę raczkowania, z łatwością niebawem zacznie stawiać swoje pierwsze kroki. Nic zatem dziwnego, że wymagają nieustannej obserwacji ze strony swoich opiekunów. Rzeczywistość jest jednak taka, że opiekę nad maluszkiem często musimy godzić z innymi, codziennymi obowiązkami. Przygotowanie obiadu, sprzątanie, prasowanie czy pomoc starszym latoroślom w odrabianiu lekcji. Przykłady prac domowych można byłoby mnożyć godzinami. Nic zatem dziwnego, że w takich sytuacjach ogromną pomocą okazuje się kojec, będący przyjazną i bezpieczną przystanią dla każdego ciekawskiego smyka.

Drewniane kojce dla dzieci – hit czy kit?

Wyruszając na poszukiwania odpornego na codzienne użytkowanie, ale jednocześnie praktycznego kojca, warto swoją uwagę skierować w stronę drewnianych modeli. Ich cena zakupu zmienia się w zależności od wielkości oraz liczby elementów. Pierwszorzędnym atutem przemawiającym na jego korzyść jest wysoka jakość wykonania. Gładkie lite drewno, o idealnie wyszlifowanej strukturze wykazuje się nieprawdopodobną odpornością na codzienne składanie i rozkładanie, a także liczne upadki czy przenoszenie. Decydując się na taką konstrukcję możemy mieć pewność, że w nienaruszonym stanie posłuży nam na wiele lat. Producenci dołożyli bowiem wszelkich starań, aby charakteryzowały się najwyższym stopniem jakości. Odpowiednio zaokrąglone i wyprofilowane elementy gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, podobnie zresztą jak antypoślizgowe stopki. Drewniane kojce dla dzieci można w bardzo łatwy sposób złożyć, rozłożyć i przemieścić w dowolne miejsce, zaś po demontażu nie martwić się o to, że będą zajmować znaczną część wolnej przestrzeni. Wszystko to sprawia, że znajdują zastosowanie nie tylko w użytku domowym, ale również ogrodowym. Jak zatem widać jest to interesujące rozwiązanie, pozwalające na jakiś czas oderwać się od opieki nad maleństwem.

Różnorodność dostępnych modeli

Kojce dla dzieci, które znajdują się na wyposażeniu wielu sklepów, bez trudu dopasujemy do oczekiwań maluszka, ale również do jego wieku oraz posiadanej powierzchni mieszkalnej. Do małych powierzchni polecane są konstrukcje w formie kwadratu, w których skład wchodzą trzy tradycyjne elementy ze szczebelkami oraz jedną częścią ruchomą, zamykaną bramką. Jeśli mamy do dyspozycji większą przestrzeń, z pomocą przychodzą sześcio- lub ośmioelementowe modele, których konstrukcja pozwoli na zbudowanie małego placu zabaw, którego obwód będzie wynosił nawet siedem metrów!

Dla maluszków, które nie potrafią raczkować

Drewniane kojce dla dzieci są dostępne nie tylko dla malców, które potrafią samodzielnie się przemieszczać, ale również dla tych, dla których tradycyjne łóżeczko okazuje się mało fascynującym miejscem do zabawy. Wiele z dostępnych modeli jest wyposażonych w materac oraz trójstopniową regulację wysokości. Nowością są kółka- rolki, dzięki którym można się swobodnie poruszać po całym mieszkaniu. To rozwiązanie, które w szczególności przypadnie do gustu aktywnym, ciekawym świata i zarazem bardzo ruchliwym smykom.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *