Shadow

Domowe sposoby na ból zębów

bol zeba

Ból zęba najczęściej dopada nas w najmniej oczekiwanym momencie życia: nocą, w weekend, kiedy nie mamy możliwości udać się od razu po pomoc do dentysty i musimy radzić sobie z bolącym problemem sami.

Oczywiście możemy zażyć jakiś apteczny środek przeciwbólowy i mieć sprawę szybko z głowy. Jednak nie każdy chce lub może zażywać takie tabletki i wówczas trzeba sięgnąć po sprawdzone, domowe i babcine sposoby na ból zęba. Jednym z nich jest płukanie bolącego miejsca roztworem octu jabłkowego z wodą. Ocet jabłkowy znieczuli i jednocześnie dość mocno odkazi jamę ustną, gdyż działa bakteriobójczo.

Warto płukać jamę ustną naparem z szałwii i rumianku oraz przykładać wacik nasączony olejkiem goździkowym. Szałwia i rumianek zniwelują stan zapalny, a goździki działają przeciwbólowo. Zamiast olejku można również zastosować goździki, które mamy suszone, takie z przeznaczeniem do potraw, należy je powoli i delikatnie żuć, tak, aby wydobyć z nich wszystkie olejki eteryczne.

Bardzo dobry na ból zęba jest również czosnek i cebula, które działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Najlepiej zmielić kilka ząbków czosnku i cebulę w blenderze, dodać kilka łyżek przegotowanej wody i takim roztworem płukać jamę ustną lub przykładać na waciku do bolącego zęba.

Domowe sposoby są skuteczne na ból zęba i bardzo pomocne, gdy dopadnie nas nieoczekiwanie, gdy nie mamy możliwości pójścia do dentysty. Można je stosować praktycznie bez ograniczeń, gdyż są zupełnie naturalne i bezpieczne dla naszego organizmu. Pamiętajmy jednak o tym, aby jak najszybciej wybrać się na wizytę u swojego dentysty, w celu sprawdzenia przyczyn tego nieoczekiwanego bólu zęba.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *