Shadow

Domowe spa – jak przygotować?

Każda kobieta pragnie być piękna i zadbana. Namiętnie więc smarujemy się kremami, balsamami, robimy maseczki i chodzimy regularnie do kosmetyczki. Warto przy codziennej pielęgnacji ciała wykorzystać nie tylko gotowe preparaty, które kupimy w każdym sklepie, ale także produkty naturalne, które idealnie nadają się do przygotowania takiego domowego, naturalnego spa.

Doskonale wiemy, że natura posiada prawdziwe skarby i warto je wykorzystywać. Samodzielnie przygotowane maseczki, toniki czy kremy, nie wolno długo przechowywać, dlatego warto robić je tylko w małych ilościach, tak, aby wystarczyło na jedną lub dwie aplikacje. Dla bezpieczeństwa warto je trzymać w lodówce lub w innym chłodnym miejscu.

Znajdźmy, więc dla siebie kilka godzin wolnego czasu i przygotujmy sobie taką prawdziwą ucztę dla ciała i zmysłów. Najpierw przygotujmy odpowiednio łazienkę, zatem potrzebne będą świece, jakaś relaksująca muzyka, miękkie ręczniki, szlafrok i wygodny fotel. Teraz czas na przygotowanie specyfików. Będziesz przede wszystkim potrzebować peelingu.

Wrzuć do blendera grapefruita obranego ze skórki, kilka orzechów i wszystko potnij na drobne kawałki. Dodaj trochę jogurtu naturalnego i peeling do ciała mamy gotowy.

Teraz przygotuj maseczkę ściągającą na twarz i dekolt. Tutaj wystarczy wymieszać białko jajka z odrobiną soku z cytryny i nałożyć na twarz i dekolt. Gdy same będziemy odpoczywać w wannie, to maseczka będzie wnikać w nasza skórę. Po zmyciu skóra będzie gładka i napięta.

Domowe spa to oczywiście kompleksowa odnowa, zatem potrzebować będziemy toniku do twarzy i tutaj wystarczy przetrzeć twarz sokiem z ogórka.

Do kąpieli warto dodać trochę zwykłego mleka, wówczas nasza skóra będzie aksamitnie gładka i delikatna.

Po kąpieli warto kontynuować relaks w wygodnym fotelu i ten czas warto wykorzystać na pielęgnację dłoni. Najpierw wykonajmy manicure i potraktujmy dłonie grubą warstwą kremu do rąk. Nałóżmy bawełniane rękawiczki i relaksujmy się przez godzinkę przy dobrej muzyce lub książce.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *