Shadow

Dom od dewelopera? Poznaj najciekawsze inwestycje we Wrocławiu

Decyzja dotycząca wyboru domu jest analogiczna do wyboru auta. Decydując się na używane auto, musimy się liczyć z mankamentami, które zastaniemy po poprzednim właścicielu. Zupełnie tak samo, jak przy nabywaniu nieruchomości z czyichś rąk. Spory udział na rynku od pewnego czasu mają firmy deweloperskie, które umożliwiają sprzedaż nowych, funkcjonalnych mieszkań i domów osobom poszukującym nowego lokum.

Zaletą w podjęciu decyzji kupna domu bezpośrednio od dewelopera jest oszczędność czasu i nakładów pracy, jakie musielibyśmy ponieść z tytułu poszukiwania odpowiedniej działki, organizacji ekip budowlanych, czy też koordynowania  samej budowy. Po ustaleniu wszelkich aspektów prawnych, jak np. sposób finansowania, dostarczeniu odpowiednich dokumentów i rozplanowaniu inwestycji, możemy zająć się szczegółami dotyczącymi naszego prywatnego miejsca.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy dom we Wrocławiu

Biorąc pod uwagę zakup domu w jednym z większych miast np. Wrocławiu, musimy pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Przede wszystkim warto skontaktować się z deweloperem i uzyskać wgląd w plan projektu budowlanego. Dzięki temu dowiemy się wszystkiego na temat układu dojazdów i samego położenia dróg, rozmieszczenia sąsiedztwa, odległości do najbliższego sklepu i przystanku autobusowego. Pamiętajmy też o tym, czy lokalizacja nie jest narażona na problemy niezależne od nas np. umiejscowienie w terenach zalewowych, na skarpie lub podatność na zjawiska atmosferyczne. Lepiej zapobiec tego typu przypadkom przed ostateczną decyzją, niż potem szukać odpowiedniego rozwiązania na powstały problem.

Na co powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę przed wyborem idealnego dla nas miejsca do zamieszkania? Z pewnością na odległość do centrum miasta. Dla ludzi ceniących ciszę i spokój mieszkanie pod Wrocławiem może być świetną odskocznią od codziennego gwaru w mieście. Jednak w okresie zimowym musimy pamiętać możliwych problemach np. z oblodzonymi drogami. Cena też jest bardzo istotna. Wiele lokalizacji cieszących się zainteresowaniem lub też będących w atrakcyjnym położeniu ma bardzo wysokie stawki. Co więcej, rozbieżność pomiędzy centrum miasta a dzielnicami na obrzeżach Wrocławia waha się w granicach kilku tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Inwestycje poza centrum i pod miastem

Ciekawym pomysłem jest zakup nieruchomości z dala od miejskiego zgiełku, ale w okolicach wrocławskiego lotniska czy autostrady. Atrakcyjne ceny rekompensują dłuższy czas dojazdu do centrum.
 
Tak więc, jeśli jesteśmy przekonani do skorzystania z usług dewelopera, ale wciąż nie mamy na oku odpowiedniego domu, to zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej obido.pl. Za pomocą wyszukiwarki nieruchomości w łatwy sposób można sprawdzić interesujące oferty od deweloperów. Ponadto możemy się skontaktować bezpośrednio z wybranym deweloperem w celu omówienia wszystkich szczegółów dotyczących naszej inwestycji.
 

Przeczytaj także