Shadow

Dobry odkurzacz to podstawa porządku w domu!

Każda dobra Pani domu chce mieć w swoim posiadaniu dobry odkurzacz, który pomoże jej dbać o porządek przez długie lata. Ważną informacją jest to, że od września 2017 roku Unia Europejska zadecydowała o ograniczeniu mocy odkurzaczy. Wywołało to dużą falę oburzenia pośród konsumentów, ponieważ obniżenie mocy było równoważne z obniżeniem jakości sprzątania.

Przyjazne zmiany

Eksperci jednak dodają otuchy i twierdzą, że wprowadzone normy nie dają się użytkownikom bardzo we znaki. Poza tym wprowadzone przepisy wprowadzą także zmniejszenie hałasu oraz reemisję kurzu. Bez wątpienia wprowadzone zmiany postawiły duże wyzwanie producentom odkurzaczy. Jak jednak pokazują statystyki stanęli oni na wysokości zadania i zmodernizowali odpowiednio swoje produkty. My jako konsumenci powinniśmy jednak wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego odkurzacza.

Rodzaje odkurzaczy

Rynek oferuje nam przeróżne sprzęty. Możemy zauważyć zarówno tradycyjne modele odkurzaczy bezworkowych, który inaczej nazywany jest cyklonowwym. Jego główną zaletą jest to, że nie trzeba nim wymieniać worków, ponieważ zanieczyszczenia zbierają się w plastikowym zbiorniku

Odkurzacze workowe to najpopularniejszy typ odkurzacza. Wszystkie zabrudzenia zbierają się do worków płóciennych lub papierowych. W ostatnich czasach dużą popularnością cieszą się odkurzacze wodne oraz piorące. Te modele są często wybierane przez alergików. Odkurzacz wodny jest wyposażony w filtr wodny i gromadzi on zanieczyszczenia w specjalnym zbiorniku z wodą. Odkurzacze piorące z kolei posiadają wiele trybów prania, które dają nam możliwość na usunięcie zanieczyszczeń, plam z dywanów, a także z ich pomocą z łatwością możemy zebrać wszystkie płyny. Na rynku są także dostępne warianty wielofunkcyjne. Bez wątpienia ciekawym modelem jest odkurzacz Karcher. Łączy on w sobie najpotrzebniejsze funkcje. Nadaje się idealnie nie tylko do domu, ale sprawdzi się także w małych przedsiębiorstwach.

Moc odkurzacza

Wspomniana już wcześniej moc odkurzacza jest jednym z kluczowych elementów, podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Najniższą moc mają odkurzacze akumulatorowe. Ich moc pozwala co najwyżej na zebranie okruchów oraz kotków powstałych z kurzu. Idealnie się sprawdzą do odkurzania samochodu.

Jeśli zależy nam na odkurzaniu gównie paneli oraz parkietów to wystarczy nam odkurzacz o mocy około 650 W. W naszych domach wciąż jednak popularne są dywany oraz wykładziny. By je odpowiednio oczyścić potrzebny jest już odkurzacz o mocy co najmniej 750 W. Takie właśnie posiadają odpowiednią siłę ssącą.

Posiadacze pupilów z sierścią dokładnie wiedzą jak trudno jest pozbyć się sierści z dywanu. Do tej czynności potrzebny jest odkurzacz o jeszcze większej mocy i większej sile ssania. Takie odkurzacz powinien mieć moc powyżej 850 W. Z tego typu odkurzaczy dobrym wyborem jest odkurzacz Karcher. Ma dużą moc ssącą i wiele dodatkowych funkcji, które pomogą nam w oczyszczeniu dywanu nawet z długim i gęstym włosiem.

Kilka ważnych elementów zanim zdecydujemy się na konkretny model

Bardzo istotnym elementem jest głośność. Część odkurzaczy charakteryzuje się głośnością poniżej 65dB. Taki szum daje nam możliwość swobodnej rozmowy. Ciche odkurzacze będą świetnym wyborem do domu, gdzie są małe osoby. Warto wziąć pod uwagę pojemność. Do mieszkania nie jest potrzebna nam duża pojemność odkurzacza. Natomiast w przypadku dużego domu lub zakładu im większa pojemność odkurzacza tym lepiej. Odkurzacz Karcher będzie świetnym wyborem właśnie do dużego domu oraz małego zakładu, gdzie jednak zanieczyszczeń jest znacznie więcej. Ważnym elementem może okazać się także długość kabla. W dużych pomieszczeniach krótki kabel odkurzacza to bardzo duże ograniczenie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *