Shadow

DLACZEGO POTRZEBUJEMY MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH?

Internet oraz media społecznościowe są narzędziem, które jeszcze do niedawna było niedoceniane. Dzisiaj statystyki pokazują, że marketing w mediach społecznościowych jest znacznie bardziej skuteczny niż marketing tradycyjny. Co ciekawe, większość firm korzysta dzisiaj właśnie z mediów społecznościowych by wypromować swój biznes i pozyskać nowych klientów. Dlatego jeśli wciąż masz opory to warto je przełamać i stworzyć profil swojej firmy na którymś z portali społecznościowych. Może poniższe powody przekonają Cię dlaczego warto!

1. Profil na portalu społecznościowym jako wizerunek firmy

Media społecznościowe mogą być wykorzystywane do promocji strony internetowej. Co więcej cały profil powinien być stworzony tak, by pokazywał jak najwięcej zalet naszej firmy. Ważne jest by wiadomości pojawiały się tam regularnie. Profil to nasze zdjęcie, publikujemy tam wszystko to co chcemy pokazać światu. Ważne jest więc zastanowienie się nad mocnymi stronami naszego biznesu oraz charakterystycznymi cechami, które mogą nas wyróżniać. 

2. Social media pomagają w SEO witryny

Warto pamiętać o tym, że wyszukiwarki, odnajdują strony, które są w ruchu i mają wiele odwiedzin. Inne z kolei przedostają się na ostatnie pozycje. Social Media mają przekierowania do stron docelowych, więc osoba, którą zaciekawi profil, na pewno wejdzie także na stronę internetową.

3. Social media jako narzędzie do budowania relacji

Zarówno facebook, jak i twitter maja bardzo wiele użytkowników, którzy często korzystają z nich. Udostępnianie ciekawych rzeczy oraz komentowanie wpisów jest tam na porządku dziennym. Można więc w ten sposób zbudować bardzo dużą bazę klientów w szybki sposób. Łatwiej jest też poprosić o polecenie naszych umiejętności zadowolonych klientów. Poza tym osoby, które obserwują profil maja w powiadomieniach publikowane przez nas posty. W ten sposób także o sobie przypominamy.

Można także za pomocą mediów, znaleźć firmy, które będą zainteresowane współpracą z nami. Jednocześnie też my możemy dowiedzieć się o nich czegoś więcej.

4. Publikacje, które docierają do ludzi.

Social media są dzisiaj osobną kulturą, która ma inny wymiar postrzegania rzeczywistości, ale jest równie ważna jak to co dzieje się u nas na co dzień. W odbiorze użytkowników np. facebook jest mediem społecznościowym, nie marketingowym. Dlatego też reklama jest bardzo subtelna. Użytkownicy traktują Twoje wpisy jako informację  i coś co wyraża Twoje poglądy, nie jako reklamę.

5. Reklamy społecznościowe zmieniają popularne kierunki

Reklamy w mediach społecznościowych dają możliwość przekazania po prostu tego o co akurat chodzi nam w danym momencie. Przekazania najważniejszych informacji oraz cech naszego projektu w bardzo lekkiej formie, która jest przystosowana do każdego użytkownika. Co więcej facebook ma możliwość dopasowania reklamy do konkretnej lokalizacji, wykształcenia czy też historii zakupów lub wyszukiwani w przeglądarce. W ten sposób reklama naszej firmy ma znacznie większe prawdopodobieństwo trafienia do klienta, który jest zainteresowany świadczonymi przez nas usługami.

6. Problem z kalendarzem

W przypadku szukania klientów czy też osób, które mógłby się zainteresować świadczonymi przez nas usługami, bardzo istotne są różnego rodzaju wydarzenia. Najczęściej jest ich wyjątkowo dużo i nie na wszystkich możemy się pojawić. Bardzo fajne jest jednak to, że media społecznościowe przypominają nam o wydarzeniach, które nas interesują oraz pokazują wydarzenia, które dzieją się w naszej okolicy.

7. Szybka reakcja

Czasem zdarza się tak, że promowany przez nas produkt okaże się wadliwy i trzeba przekazać tą wiadomość do wielu klientów. Portale społecznościowe dają nam możliwość szybkiego kontaktu z klientem. Tak samo jeśli okaże się, że jakiś problem powstaje u wielu klientów to można go szybko wyłapać i poprawić właśnie dzięki opinii osób użytkujących. Jeśli firma weźmie pod uwagę zażalenia takiej osoby, to na pewno zyska w oczach znacznie większej ilości osób.

To są najważniejsze elementy mediów społecznościowych, które pozwalają na szybsze dotarcie do klienta oraz znacznie lepszą komunikację na drodze firma-klient. Dodatkowo media społecznościowe łączą nas intuicyjnie z profilami i firmami, które dotyczą naszych preferencji. W ten sposób jest nam łatwiej dotrzeć do klienta, a także znaleźć osoby do współpracy.

Przeczytaj także