Shadow

Dlaczego od wody może pojawić się wysypka na naszym ciele i co zrobić, żeby fakt ten się nie powtórzył?

water-321524_1280

Alergia na wodę pozornie wydaje się dość niespotykaną przypadłością. Nie należy jednak zapominać, że dzisiejszy styl życia większości społeczeństwa, złe nawyki czy nałogi i przyjmowanie w związku z tym sporej ilości toksyn skutecznie przyczynia się do powstawania lub rozwoju chorób cywilizacyjnych. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę chemiczny skład wody używanej w domu. Ta dostarczana do miejskich zabudowań wprawdzie spełnia podstawowe normy dotyczące czystości, ale czy to oznacza, że jest zdrowa? Niekoniecznie.

Alergia na wodę – skąd się bierze?

– Warto zaznaczyć, że nazwa tego schorzenia jest dość uproszczona. Zazwyczaj nie wiąże się oddziaływaniem wody w ogóle, ale jednej lub kilku zawartych w niej substancji, np. chloru – tłumaczy specjalista firmy Global Water. – Stosowanie wody o złym składzie może skutecznie wysuszać lub uwrażliwiać skórę, co w dłuższej perspektywie czasu może odpowiadać za wystąpienie alergii. Może, ponieważ konkretnego mechanizmu powstawania uczulenia tego typu do tej pory nie ustalono. Typowe objawy to zaczerwienienie i swędzenie po kontakcie ciała z wodą, a czasem nawet bąble pokrzywkowe – dodaje

Jak wspomniano wcześniej, reakcja alergiczna jest najczęściej wywołana przez zanieczyszczenia lub nagromadzenie niektórych substancji w wodzie. Poza chlorem warto wymienić wszelkiego rodzaju metale ciężkie, fluor, czy nadmiar węglanu wapnia, magnezu i żelaza. Z tego względu można wysnuć jeszcze jeden wniosek. Jeżeli pokrzywka lub wysypka nie pojawiały się nigdy wcześniej, może nie chodzi o alergię? Może to oznaka większego zanieczyszczenia spożywanej wody? Czerwone plamy to często problem występujący po wyjątkowo gorącej kąpieli u tych osób, które mają skórę naczyniową. Bez względu na powód wystąpienia tej przypadłości skuteczną odpowiedzią może być instalacja odpowiedniego systemu uzdatniania wody. Nowoczesne technologie uwzględniane przy ich produkcji pozwalają na pozbycie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, charakterystycznego smaku i posmaku, a w konsekwencji uzyskanie smacznej i zdrowej wody w całym domu. 

Filtry, jonizatory, zmiękczacze – jak stworzyć najlepszy system do oczyszczania wody?

Naturalnie w momencie wystąpienia pokrzywki pierwszą kwestią, o której warto pomyśleć, jest wizyta u dermatologa celem rozpoznania lub wykluczenia choroby. Z drugiej strony odpowiednio dobrany system uzdatniania to zawsze praktyczna i zbawienna dla zdrowia inwestycja. Wielu producentów i dystrybutorów oferuje pełen wachlarz produktów – od gotowych kompletów urządzeń, przez odżelaziacze, zmiękczacze, jonizatory, przydatne akcesoria i wiele innych. Można wybrać zarówno system uzdatniający cały dom jak i ograniczający swoje działanie do wody używanej w kuchni do gotowania i picia. Decydując się na wybór odpowiedniego systemu warto uwzględnić urządzenia działające na zasadzie nanofiltracji. To najlepszy sposób na naturalnie pozbycie się 99% zanieczyszczeń z uzdatnianej wody z jednoczesnym zachowaniem jej składników mineralnych.

Zakwaszenie organizmu również może być przyczyną

Co zrobić w sytuacji, jeśli wysypka pojawia się na Twojej skórze?

Niemal natychmiastową ulgę przyniesie spryskanie skóry kwaśną wodą. Kwaśna woda to taka, której poziom pH wynosi 5,5 lub jest niższy. Powodem wysypki mogą być też toksyny nagromadzone w organizmie. Należy pamiętać, że nasza skóra jest największym organem, również tym, przez który zachodzi proces usuwania produktów toksycznych. Część z nich zostaje wydalona naturalnie, jednak pewien ich procent może dostać się do skóry, odpowiadać za zaczerwienienie i swędzenie – stwierdza specjalista Global Water. – To naturalny proces detoksykacji organizmu, nasilający się u osób przewlekle chorych lub otyłych. Skutecznym sposobem wspierania walki z detoksykacją jest picie wody alkalicznej. Taka woda to niezwykle silny antyoksydant.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *