Shadow

Dieta kopenhaska.

Dieta kopenhaska zyskała w ostatnich latach rzesze zwolenników. A to za sprawą efektów, jakie można osiągnąć stosując się do jej zasad. Jest to dieta kontrowersyjna i wielu lekarzy nie zaleca jej stosowania, gdyż dochodzi tutaj do dużego obciążenia organizmu i gubienia kilogramów w bardzo dużym tempie. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani szybkim schudnięciem i jesteśmy zupełnie zdrowi, to powinniśmy zainteresować się tym tematem.

 

Dieta kopenhaska, zwana inaczej szwedzką, jest to plan odchudzający na trzynaście dni, podczas których musimy rygorystycznie stosować się do wszystkich zaleceń. Plan diety jest skonstruowany tak abyśmy dostarczali organizmowi minimum kalorii i węglowodanów. Dieta ma usprawnić naszą przemianę materii i sprawić abyśmy od pierwszego dnia gubili kilogramy. I tak faktycznie się dzieje, pod warunkiem, że stosujemy się dokładnie do wszystkich zasad. Musimy koniecznie spożywać posiłki w takiej kolejności jak są zaplanowane przez autora, nie wolno ich samemu zamieniać ani też zmieniać w nich produktów.

 

Jest to dieta bardzo rygorystyczna, która nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników, w tym węglowodanów, dlatego też możemy czuć się na niej osłabieni. Nie mogą jej stosować ludzie z nadciśnieniem ani też sportowcy. Właściwie jest to dieta dla leniwych, którym nie chce się ćwiczyć, gdyż na tej diecie o ćwiczeniach nie ma mowy, bo po prostu organizm nie da rady.

 

Choć rzeczywiście dieta kopenhaska daje dobre rezultaty w krótkim czasie, gdyż schudniemy na niej średnio 4-7 kg, to jednak, gdy powrócimy od razu do starych nawyków żywieniowych, to waga może powrócić ze zdwojoną siłą. Warto zatem powoli z niej wychodzić, stopniowo zwiększając kaloryczność i włączając wysiłek fizyczny. W innym razie męka tej diety pójdzie na marne i ucierpi tylko nasze zdrowie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *