Shadow

Dieta a zły cholesterol: jak naturalnie obniżać jego poziom?

obnizanie-cholesterolu

Obniżanie poziomu złego cholesterolu nie musi wiązać się z rygorystyczną dietą. Nie brak smacznych i zdrowych produktów, które pomogą w walce z tym problemem. Jednocześnie staną się one ciekawym urozmaiceniem w naszej codziennej diecie. Po jakie produkty warto zatem sięgać dla własnego dobra?

Margaryna: dlaczego warto zastąpić nią masło?

Reklamy od lat informują nas o tym, że zastąpienie masła margaryną może nam przynieść wiele korzyści. Jeszcze lepsze efekty można osiągnąć dzięki tym margarynom, które stworzono specjalnie z myślą o walce ze złym cholesterolem. Znajdujące się w nich sterole roślinne pomagają w walce z tym problemem, który w ostatnich latach coraz częściej dokucza naszemu społeczeństwu. Dzięki nim margaryna staje się dodatkiem do kanapek, z którego można bezpiecznie korzystać.

Tłuszcze: rozważny wybór to klucz do dobrej formy

W walce ze złym cholesterolem pomaga też rozważne sięganie po tłuszcze. Największym problemem zdrowotnym są tłuszcze zwierzęce, po które większość z nas sięga zbyt często. Sam fakt zastąpienia ich tłuszczami pochodzenia roślinnego może przynieść dobre efekty. Osoby, które obawiają się zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, mogą pomóc sobie dzięki włączeniu do diety takich produktów, jak oliwa czy olej lniany. Te produkty to naturalni pogromcy złego cholesterolu i cenni sojusznicy zdrowej diety.

Zdrowe przekąski

Przekąski mogą być i smaczne, i zdrowe. Sięganie po owoce, a w szczególności po jabłka, może przynieść nam wiele korzyści. To smaczna i zdrowa przekąska, dzięki której organizm lepiej radzi sobie ze złym cholesterolem. Można jeść same jabłka, można je stosować jako dodatek do naturalnych jogurtów. Taka przekąska to sycący posiłek, który każdemu wyjdzie na zdrowie. Dla miłośników chrupiących przysmaków również nie brak propozycji. Chipsy można przecież zastąpić tak cennymi dla zdrowia rarytasami, jakimi są orzechy włoskie oraz migdały.

Magiczna filiżanka: herbata w walce o zdrowie

Znana ze swych wyjątkowych właściwości leczniczych zielona herbata to kolejny pogromca złego cholesterolu. Zastąpienie nią czarnej herbaty lub kawy to wiele korzyści dla zdrowia oraz cenne wsparcie w walce z chorobami nowotworowymi. Dodatkową zaletą jest też skuteczna walka ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu, który bywa tak częstą przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem.

Choć cholesterol jest nam niezbędny, jego nadmiar to zwiększone ryzyko problemów z sercem oraz miażdżycą. Warto włączyć do swej diety te produkty, które w naturalny sposób pozwalają obniżyć jego poziom. Zyska na tym nasz organizm, a my poczujemy się znacznie lepiej.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *