Shadow

Dekoracje sal na uroczystości – dobrym pomysłem na biznes

Uroczystości ślubne, komunie, chrzciny, urodziny czy inne imprezy okolicznościowe wymagają specjalnej oprawy. Warto to wykorzystać i zająć się profesjonalnie dekorowaniem sal i domów na różne uroczystości.

Wiele osób w dzisiejszych czasach nie ma czasu na samodzielne dekorowanie, na kupowanie ozdób, kwiatów i dlatego w tym sektorze usług jest bardzo duże zapotrzebowanie. Warto jednak sprawdzić najpierw ten rynek w swojej okolicy i dokładnie dowiedzieć się, jaka jest konkurencja. Dopiero gdy znamy rynek, to zaczynamy przygotowania do otwarcia swojej firmy.

Podstawowym warunkiem w wykonywaniu tej pracy są zdolności artystyczne i wyczucie smaku. Nie wystarczy to jednak przy prowadzeniu firmy i konieczne jest ukończenie profesjonalnych kursów dekoratorskich. Nauczymy się tam sposobów układania kwiatów, robienia nowoczesnych i modnych dekoracji, doboru kolorów i faktur. Czyli wszystkiego, co będzie nam niezbędne do fachowej obsługi naszych klientów.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientom i spełniać ich wszystkie zachcianki, to musimy mieć całą gamę różnych produktów, które posłużą nam do dekoracji. Konieczny więc będzie na początku dość spory wkład finansowy, który spożytkujemy w głównej mierze na ozdoby, dodatki, naczynia, pokrowce itp.

Musimy zakupić tego spore ilości, tak, aby wystarczyło wszystkiego na duże uroczystości. Oprócz wszelkiego rodzaju ozdób musimy dysponować również pokrowcami na krzesła w różnych kolorach, obrusami, serwetami a także elegancką zastawą stołową. Warto również mieć zaprzyjaźnioną i sprawdzoną kwiaciarnię, która dostarczy na zamówienie odpowiednie kwiaty.

Przy zakładaniu działalności musimy brać pod uwagę również koszty, jakie poniesiemy na pracowników. W tego typu zleceniach będziemy potrzebować pomocy i tutaj musimy liczyć się z zatrudnieniem przynajmniej dwóch pomocników.

Obok usługi dekorowania warto również mieć wypożyczalnię, na której zarobimy dodatkowe pieniążki. Będziemy mieć przecież duże ilości zastawy stołowej, obrusów, pokrowców na krzesła, a często zdarza się, że ludzie sami ubierają salę a potrzebują tylko tych akcesoriów do wypożyczenia.

Nie wolno nam również zapominać o tym, że będziemy musiały dysponować jakimś magazynem, który pomieści nasze skarby i gdzie bezpiecznie będziemy je mogły przechowywać.

Widzimy, więc, że zaplecze takiego projektu jest dość obszerne, jednak warto zainwestować i założyć w tym sektorze swój biznes. W każdej, bowiem miejscowości, nawet tej najmniejszej jest zapotrzebowanie na tego typu usługi i naprawdę można tutaj sporo zarobić.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *