Shadow

Czy można łatwo pozbyć się lakieru do paznokci z ubrania albo dywanu?

nail-varnish-606973_1920

Malowałaś paznokcie i niestety, przy okazji pobrudziłaś ubranie lakierem? Nie ma czym się przejmować! Istnieje naprawdę sporo sposób na to, aby w sposób banalny pozbyć się niechcianej plamy. Odratować można zatem każde ubranie rzecz, która uległa przybrudzeniu.

Użycie zmywacza do paznokci.

Tak naprawdę zmywacz do paznokci to pierwsza rzecz, po którą sięgamy w momencie, kiedy lakier ląduje na ubraniu. Bardzo dobrze, ponieważ jak wiadomo – jest to jedna z najbardziej skutecznych metod. Należy pamiętać jednak o tym, iż trzeba użyć zmywacza bez acetonu, gdyż sam aceton może spowodować wybielenie Twojego ubrania. Wystarczy po prostu nasączyć zmywaczem wacik kosmetyczny, a następnie delikatnie przykładać w poplamione miejsce. Bardzo ważne jest to, aby w miarę często zmieniać wacik na nowy za każdym razem, kiedy przejdzie kolorem lakieru. Plama powinna całkowicie zniknąć.

Użycie lakieru do włosów.

Bardziej bezpieczną, aczkolwiek mniej znaną metodą na to, żeby pozbyć się plamy, jest zastosowanie lakieru do włosów. Jest lepszy od zmywacza, ponieważ z pewnością nie wybieli materiału ani go nie zniszczy. Należy bardzo obficie spryskać zaschniętą plamę, a następnie poczekać na utworzenie się skorupy. Później trzeba zacząć zeskrobywać plamę, na przykład szczoteczką do zębów i zaczekaj aż lakier stopniowo będzie się wykruszać. Kolejnym krokiem jest wypranie zabrudzonego miejsca i pożegnać naszą plamę po lakierze. Jeśli zaplamiłaś dywan, to możesz podjąć te same kroki, co w przypadku ubrania.

Poplamione włosy.

Niestety, ale i takie przypadki się zdarzają. Wie o tym każda kobieta, która co jakiś czas zmienia kolor swoich paznokci, a do tego – ma sporo obowiązków i niekiedy po prostu zapomina o tym, że lakier musi porządnie wyschnąć. Mężczyznom zapewne jest to ciężko zrozumieć, ale kobiety wiedzą, iż nie jest to wcale dziwne zjawisko. Każda z nas tak naprawdę może poprawić sobie włosy zaraz po nałożeniu lakieru bądź wtedy, kiedy niedostatecznie on wysechł. Na całe szczęście przebarwione włosy można w prosty sposób oczyścić, poprzez wtarcie w nie dowolnej ilości oleju naturalnego, na przykład kokosowego. Ponad to może temu również posłużyć dowolna odżywka, którą trzeba wmasować we włosy. Po chwili lakier powinien rozpuścić się oraz zniknąć na dobre.

Malowanie paznokci jest przyjemnością dla każdej kobiety. Sklepy oferują interesujący oraz szeroki wybór, aż chce się zatem kupować. Wypadki jednak się zdarzają i warto ubezpieczyć się w razie „w”. Poplamiony dywan albo ubranie nie muszą już stanowić problemu, ponieważ zawsze można wykorzystać dobre triki, aby od razu pozbyć się uciążliwej plamy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *