Shadow

Czy kobiety nadają się do biznesu?

Świat biznesu, to świat twardy, bezwzględny i dlatego też kojarzony głównie z płcią męską. W ostatnim czasie jednak coraz częściej w ten męski świat wkraczają kobiety i co najważniejsze, odnoszą na tym polu spore sukcesy.

Skoro inni mogą więc dlaczego nie ja?

Takie pytanie i wiele innych stawiają sobie kobiety, które marzą o tym, aby kierować dużymi korporacjami lub też prowadzić własny biznes.

Na te pytania każda z nas powinna sobie odpowiedzieć indywidualnie, gdyż każdy z nas jest inny, ma inne predyspozycje, inne doświadczenie i wiedzę.

Jeżeli czujemy, że w danej dziedzinie jesteśmy dobre, chcemy się rozwijać, umiemy zarządzać i kierować ludźmi to śmiało możemy wkraczać w ten trudny świat biznesu.

Jednocześnie mamy tutaj też odpowiedź na pytanie: Czy kobiety nadają się do biznesu?

Nadają się, tylko nie wszystkie. Tak sama sytuacja jest tutaj jak i z mężczyznami. Choć płeć piękna jest delikatniejsza i słabsza, to jednak dużo może tutaj nadrobić wykształceniem, wiedzą i odpowiednim przygotowaniem do konkretnej funkcji. Kobiety nie są tak twarde w negocjacjach jak mężczyźni, jednak lepiej potrafią przeprowadzać mediacje, mają wyjątkową intuicję i wyczucie chwili. Te kobiece cechy w twardym świecie biznesu zdają egzamin i ułatwiają wspinanie się po szczeblach kariery. Kobiety w brew pozorom są silne psychicznie, konsekwentne, trwale dążą do celu i nie poddają przy pierwszej porażce. To bardzo istotne w świecie, gdzie często natrafimy na przeszkody, na nieuczciwych ludzi i różne inne problemy.

Nie od dziś wiadomo, że kobiety mają utrudniony start w świecie biznesu i swojej kariery niż mężczyźni. Wiele kobiet posiada bowiem bardzo dobre wykształcenie, praktykę zawodową, odnosi sukcesy w pracy a potem nagle zostaje matką i wszystko to schodzi na drugi plan. W czasie jej nieobecności ktoś inny zajmuje jej miejsce, awansuje i pnie się po szczeblach kariery.

Mężczyzna nie robi w swojej karierze żadnej przerwy, może więc swobodnie ją planować, rozwijać się i nie musi się bać, że ktoś w czasie jego nieobecności go zastąpi.

To jest zasadnicza różnica pomiędzy kobietą a mężczyzną w świecie biznesu i fakt, który sprawia, że więcej w tym świecie wciąż jest mężczyzn. Mają po prostu o wiele prościej.

Na przykładach znanych kobiet, które zrobiły pomimo tych trudności karierę w świecie biznesu wyraźnie też widać, że kobieta nadaje się do tego, dąży uparcie do celu, jest konsekwentna i wytrwała w działaniu. Bierzmy więc z nich przykład i realizujmy swoje marzenia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *