Shadow

Czas zrzucić zbędne kilogramy – wsiądź na rower!

Fit, beautiful, young woman jumping, three poses

Wiosna to czas, kiedy większość ludzi postanawia zrzucić zbędne kilogramy. Jednym z przyjemniejszych sposobów na pozbycie się dodatkowych kilogramów zgromadzonych w czasie jesienno-zimowym jest jazda na rowerze – połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Jazda na rowerze pomaga w szybki sposób zrzucić zbędne kilogramy, a przy tym pozwala wysmuklić sylwetkę i przede wszystkim poprawić kondycję. A wszystko to w bezpieczny sposób. Warto wiedzieć, że jadąc na rowerze z prędkością ok. 15 km/h, przez godzinę można spalić aż 300 kalorii. Wraz z większą prędkością rośnie liczba spalonych kalorii.

Zrzucanie zbędnych kilogramów podczas jazdy na rowerze to z pewnością świetne rozwiązanie zwłaszcza dla płci pięknej. Dlaczego? Ponieważ świetnie wysmukla uda i łydki, ujędrnia też pośladki. Co więcej, to bardzo dobry sposób na pozbycie się znienawidzonego i niechcianego cellulitu. Systematyczne ćwiczenia pozwolą na zredukowanie tkanki tłuszczowej na udach, a także biodrach i brzuchu. Dodatkowo jazda na rowerze to ćwiczenie dla kręgosłupa, wzmacniają się też mięśnie bioder, brzucha oraz grzbietu. Ten sport zapobiega powstawaniu żylaków, przeciwdziała zakrzepom, a także poprawia wentylację całego organizmu.

Jazda na rowerze jest zaliczana do ćwiczeń aerobowych, co oznacza, że spala tkankę tłuszczową. Aby jednak spalać kalorie, a co za tym idzie zrzucać zbędne kilogramy podczas jazdy na rowerze, warto dowiedzieć się, jaka jest właściwa technika jazdy, gdyż ta nieodpowiednia nie wywoła oczekiwanych efektów. Aby schudnąć, a nie wypracować mięśnie, należy jeździć na rowerze systematycznie. Kolejny bardzo ważny punkt to utrzymywanie stałego tempa oraz utrzymywanie właściwego pulsu. Świetnym sposobem na odchudzanie przy wykorzystaniu rowerów jest jazda interwałowa – przynosi najszybsze efekty, które zaskoczą niejedną osobę. Warto również wiedzieć, że wjeżdżając pod górę mięśnie są wzmacniane i rozwijane, natomiast jazda po płaskich terenach przyczyni się do kształtowania szczupłej sylwetki.

Co jeszcze przemawia za wyborem roweru jako sposobu na redukcję dodatkowych kilogramów zgromadzonych przez zimę? Przede wszystkim to, że w przeciwieństwie to ćwiczeń wykonywanych w fitness clubach, rower nie jest nużący, ponadto nie męczy tak jak bieganie. Jazda na rowerze to nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. To także sport, który korzystnie wpływa na serce, a co za tym idzie zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału lub też innych chorób serca. Kolejną już zaletą jest nieobciążanie stawów. Poprawie ulega też koordynacja ruchowa oraz koncentracja. Jazda na rowerze nie jest także droga. Każdy z pewnością znajdzie rower odpowiedni do swoich wymagań, również tych związanych z kwestią ekonomiczną. Różnego rodzaju rowery i na każdą kieszeń ma w swojej ofercie sklep Trybik. Są to zarówno rowery amatorskie, jak i profesjonalne – od rowerów górskich poprzez rowery miejskie aż do rowerów dla najmłodszych. Trybik proponuje również swoim klientom części zamienne, odzież rowerową, obuwie sportowe, kaski, a także inne akcesoria.

Odchudzanie na rowerze to świetny sposób dla każdego bez względu na wiek. Tego typu ćwiczenie nie tylko wpływa korzystnie na sylwetkę, ale również na samopoczucie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *