Shadow

Ćwiczenia odchudzające- fat burning

Fat burning oznacza dosłownie spalanie tłuszczu i jest to równocześnie nazwa nowej odmiany ćwiczeń fitness, które łączą ze sobą tradycyjny fitness z elementami tańca. Idealny zatem sposób na odchudzanie dla tych osób, które lubią taniec i preferują aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

 
Fat burning można wykonywać zarówno w profesjonalnych klubach fitness jak również samodzielnie w domu. Bez problemu znajdziemy bowiem w Internecie tego typu programy treningowe, które można odtwarzać i ćwiczyć razem z wirtualnym instruktorem.Ten rodzaj aktywności odbywa się przy energicznej muzyce i bardzo szybko poprawia kondycję, jak również modeluje sylwetkę i przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów. Ponadto usprawnia krążenie krwi, poprawia koordynację ruchową, jednocześnie nie obciążając tak mocno stawów jak w klasycznym aerobiku.

Na pierwszych lekcjach uczymy się kilku podstawowych kroków tanecznych, które potem łączone są z klasycznymi ćwiczeniami aerobowymi, tworząc pewien układ choreograficzny, który się powtarza i szlifuje wielokrotnie.

Zarówno kroki taneczne jak i ćwiczenia są proste w wykonaniu i każdy początkujący poradzi sobie z nimi bez większego problemu. Fat burning jest to mało agresywny sposób aktywności fizycznej, zatem spodoba się osobom delikatnym, nielubiącym trudnych ćwiczeń, które chcą w sposób przyjemny i spokojny uzyskać szczupłą sylwetkę lub też utrzymać dobrą kondycję.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *