Shadow

Ćwiczenia na boczki

Każda z nas marzy o szczupłej i zgrabnej talii. Niekiedy jednak pomimo ćwiczeń i zdrowego odżywiania wciąż mamy problemy z wystającym brzuchem i tzw. boczkami. Niektóre typy figury nawet, jeżeli mają płaski brzuch, to narzekają na uporczywą oponkę. Wiele kobiet skarży się na nieestetyczne fałdki, które uwypuklają się szczególnie przy noszeniu obcisłych ubrań.

Aby zniwelować ten defekt musimy wykonywać specjalne ćwiczenia na boczki, gdyż tylko one sprawią, że nagromadzona w tym miejscu tkanka tłuszczowa zacznie znikać. Idealnym i jednym z podstawowych ćwiczeń są tutaj wszelkie brzuszki, które są robione na skos i co niezwykle istotne, ćwiczenia należy przynajmniej, co kilka dni zmieniać. Nie wolno przyzwyczajać mięśni do tych samych ruchów, gdyż spalanie tkanki tłuszczowej będzie o wiele wolniejsze.

Ćwiczenie 1.
Kładziemy się na plecach, nogi ugięte w kolanach tak jak do klasycznych brzuszków. Prawą nogę kładziemy na lewym kolanie i w tej pozycji robimy skręt prawą ręką do lewego kolana. Powtarzamy 20 razy na jedną i na drugą stronę.

Ćwiczenie 2.
Kładziemy się w prostej linii na prawym boku i cały ciężar ciała opieramy na prawym łokciu. Podnosimy energicznie miednicę w górę. Ćwiczenie powtarzamy 15 razy na każdej stronie.

Ćwiczenie 3.
Stajemy w lekkim rozkroku, nogi lekko ugięte, lewa dłoń oparta na biodrze. Prawą rękę wyciągamy do góry i robimy skłony, kierując się na bok ku lewej stronie ciała. Ćwiczenie powtarzamy 20 razy na każdą stronę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *