„Co z tym szczęściem?Psychologia pozytywna w praktyce” Iwona Kucharewicz – notatka prasowa
Zastanawiasz się, jak zatrzymać szczęście na dłużej i z nadzieją patrzeć w przyszłość? Chcesz poczuć autentyczną radość i zarażać innych swoim optymizmem? Nie wiesz, dlaczego dotychczasowe zmiany w życiu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów?
Nie bój się szczęścia! Przeprowadź pozytywną rewolucję w swoim życiu i uwierz, że twoje życie może być spełnione!
Odkryj i rozwijaj swoje mocne strony oraz umiejętności, które pomogą zbudować siłę wewnętrzną i lepiej znosić trudne sytuacje. Spełniaj się w relacjach z bliskimi osobami, naucz się wyznaczać sobie cele i je realizować. Zacznij pracę z własnymi przekonaniami i uwierz w swoje możliwości!
Dzięki poradnikowi:
- nauczysz się podejścia, które pozwala cieszyć się życiem, dążyć do poczucia spełnienia i zadowolenia oraz akceptacji tego, czego nie da się zmienić
- poznasz inspirujące historie innych ludzi oraz sprawdzone sposoby na to, jak poprawić swoje samopoczucie i nastawienie do świata
- dowiesz się, czym jest psychologia pozytywna i co ją różni od pozytywnego myślenia
- znajdziesz równowagę między własnymi pragnieniami a rzeczywistością i wprowadzisz pozytywne zmiany w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym
Iwona Kucharewicz – konsultantka, trenerka biznesu. Właścicielka firmy szkoleniowej Randori. Praktyk zarządzania z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim. Więcej informacji: randori.com.pl.
Komentarz redakcji Poradnik-Kobiety.pl do książki „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce”
Każdy z nas pragnie trochę szczęścia dla siebie. Chcielibyśmy być ciągle szczęśliwi i naładowani pozytywną energią. Z tego też powodu na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych poradników, które podpowiadają nam w jaki sposób żyć i co robić, być czuć się szczęśliwym. Nie istnieje recepta na szczęście, ale każda z tych książek pokazuje nam, że szczęście można się nauczyć. Szczególnie interesującą nowością w tej dziedzinie wydaje się być „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce” naszej polskiej pisarki Iwony Kucharewicz.
Pani Iwona Kucharewicz jest trenerem biznesu i praktyk zarządzania. Zajmuje się różnymi rodzajami szkoleń, które prowadzi od kilku lat. Jej pasją jest psychologia i uwielbia zarządzać ludzkimi relacja, dlatego też postanowiła podzielić się swoją zdobytą wiedzą, ż resztą społeczeństwa polskiego.
Ogólnie do tego typu książek podchodzę z dystansem. Zawsze przedstawiają one punkt widzenia i opinię autora, dlatego są subiektywne. Przyznam jednak, że w tej znalazłam naukowe wytłumaczenia, co jest jest dużym plusem książki. Warto pamiętać, że każdy z nas jest inny i w inny sposób odbiera to co się dzieje wokół niego.
Autorka w prosty sposób pokazuje czym jest pozytywna psychologia i w jaki sposób może ona zmienić nasze życie.
Moje uznanie dla sposobu w jaki obala mity, ponieważ podchodzi do nich bardzo drobiazgowo i dokładnie wyjaśnia popełniane przez większość z nas błędy w sposobie myślenia i podejścia do życia. Konkretnie pokazuje, które aspekty życia są najbardziej istotne w psychologii pozytywnego myślenia i co stanowi ich filary.
W prostych słowach przekazuje czytelnikowi zasadnicze różnice pomiędzy pesymistą i optymistą. Autorka stawia przede wszystkim na kreatywne myślenie i samorozwój. Pokazuje, że jeśli pozytywnie się nastawimy do naszego problemu oraz przeciwności w naszym życiu to dużo łatwiej znajdziemy wszelkie rozwiązania. Bardzo istotne jest by próbować nowych rzeczy, a nie tylko iść w schematy, które znamy, bo one nie prowadzą do żadnych zmian. Chce nam pokazać, że naszą siłą są konkretne cechy charakteru, które posiadamy i wciąż możemy doskonalić, takie jak np. samokontrola, wytrwałość, wdzięczność czy pokora.
Książka zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Część z rad potraktuję z przymrużeniem oka, jednak część z nich warto wprowadzić do naszego życia. Tylko szczęście może sprawić, że nasze życie jest piękne, a póki co szczęście nie da się zdefiniować i dla każdego oznacza co innego. Ważne żebyśmy sami potrafili określi co dla nas znaczy to słowo.