Shadow

Chrzest, niezapomniane przeżycie dla dziecka i rodzica

Chrzest to niepowtarzalne przeżycie zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Dokonują oni tej decyzji w pełnej świadomości, aby zapewnić swojemu potomkowi to co najcenniejsze, czyli przyjaźń z Bogiem. Jest to początek pięknej drogi nowego życia, a sakrament chrztu jest pierwszym krokiem maleńkiego chrześcijanina.

Jest to piękny i wyjątkowy moment, zazwyczaj stresujący dla rodziców chrzczonego dziecka. Warto jest zaplanować wszystkie jego elementy tak, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów. Należy z odpowiednim wyprzedzeniem załatwić wszelkie formalności, takie jak wybór rodziców chrzestnych, ustalenie z proboszczem daty uroczystości w celu sporządzenia aktu w kancelarii parafialnej.

Jakie ubranko na chrzest?

Przed rodzicami stoi także wybór świecy oraz białej szaty, które są symbolem łaski uświęcającej. Ważny jest dobór właściwego ubranka do chrztu, aby dziecko czuło się w nim komfortowo. Należy dostosować je do pory roku i temperatury na dworze. Warto zwrócić także uwagę, iż z reguły w kościele jest znacznie chłodniej, niż na dworze.

Dla chłopca możemy wybrać biały garniturek lub elegancki, bawełniany zestaw. Dla dziewczynek dostępne są różnego rodzaju sukieneczki oraz sweterki do kompletu. Najważniejsze, aby ubranko miało odpowiednio dobrany rozmiar i nie krępowało ruchów dziecka. Ponieważ niemowlęta szybko przybierają na wadze, najlepiej kupić strój 2 tygodnie przed uroczystością lub wybrać odpowiednio większy rozmiar. Istnieje także duża gama dodatków w białym kolorze takie jak czapeczki, opaski dla dziewczynek oraz muszki i krawaty dla chłopców.

Należy dużą wagę przywiązać do materiałów, z jakich jest wykonana odzież chrzcielna. Muszą być to materiały oddychające, które nie będą powodowały odparzeń, a także uczuleń. Wszelkiego rodzaju zamki i guziki powinny być wszystkie w taki sposób, aby nie drażniły skóry dziecka. Bogaty asortyment ubranek do chrztu o różnej specyfikacji znajdziemy zwłaszcza w internecie na stronach takich jak Szatka.pl. Warto zadbać, aby nasze dziecko szczególnie pięknie prezentowało się w tym dniu, ponieważ zdjęcia z chrztu stanowią niesamowitą pamiątkę na całe życie.

Odpowiednio wcześniej zaplanowana uroczystość oraz skompletowanie odpowiedniego stroju, pomogą nam uniknąć niepotrzebnych nerwów w tym ważnym dniu. Warto jest móc w nim skupić się na tym co najważniejsze. Należy przede wszystkim pamiętać, że jest to przeżycie duchowe, a wszystkie inne sprawy z nim związane powinniśmy traktować pobocznie. Dla całej rodziny chrzczonego noworodka jest to czas, na zbliżenie się do Boga i umocnienie swojego chrześcijańskiego życia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *