Shadow

Chcesz mieć piękne i zdrowe włosy? Podpowiadamy, jakie kosmetyki powinny znaleźć się w twojej kosmetyczce

Kondycja włosów uwarunkowana jest przede wszystkim jakością pielęgnacji. Jeśli dbasz o nie z należytą starannością, odwdzięczają się atrakcyjnym wyglądem. Sprawdź więc, jakie kosmetyki warto mieć zawsze pod ręką, by uzyskać efekt pięknych i lśniących włosów.

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do zdrowego i ładnego wyglądu włosów. Stosowanie niewłaściwych preparatów, nadużywanie środków do stylizacji czy narażanie na działanie wysokich temperatur sprawia, że włosy tracą blask, stają się słabsze i mają tendencję do wypadania. By temu przeciwdziałać, trzeba wyeliminować negatywnie oddziałujące czynniki oraz skompletować arsenał odpowiednich kosmetyków.

Gdy twoje włosy są słabe i wypadają…

Jeżeli twoim problemem są osłabione włosy, które zaczynają wypadać garściami, sięgnij po właściwe środki zaradcze.

W twojej kosmetyczce powinny obowiązkowo znaleźć się takie kosmetyki jak:

  • szampon na wypadanie włosów – z odpowiednio dobranymi składnikami przyczyniającymi się do ich wzmocnienia,
  • profesjonalny lotion hamujący wypadanie włosów – np. Vitapil, którego skład został oparty na bazie substancji odżywczych i aktywnych składników roślinnych korzystnie wpływających na strukturę włosów i kondycję skóry głowy,
  • odżywka wzmacniająca włosy.

Gdy włosy mają tendencję do łupieżu…

Twoim problemem jest swędząca skóra głowy i sypiące się na ramiona płatki niczym śnieg? Łupież jest bardzo uciążliwą dolegliwością nie tylko w aspekcie estetycznym. Bagatelizowany problem może przyczyniać się nawet do wypadania włosów.

Jeśli chcesz pokonać łupież, w twojej kosmetyczce nie może zabraknąć takich kosmetyków jak:

  • szampon przeciwłupieżowy – najlepiej o właściwościach leczniczych, bazujący na substancjach przeciwgrzybiczych,
  • profesjonalny lotion przeciwdziałający wypadaniu włosów – wzmacnia strukturę włosów oraz oddziałuje korzystnie na skórę głowy.

Gdy włosy są zniszczone…

Częste rozjaśnianie włosów, stosowanie silnych farb czy nadużywanie urządzeń do stylizacji sprawia, że te stają się coraz bardziej zniszczone i… wypadają. To znak, że potrzebują natychmiastowej regeneracji, by odzyskały zdrowy wygląd i dawny blask.

Niech w twojej kosmetyczce znajdzie się miejsce na takie kosmetyki jak m.in.:

  • szampon wzmacniający włosy – taki, który zapewni dogłębną regenerację,
  • maska regeneracyjna – ze składnikami przyczyniającymi się do odbudowy włosów, np. z zawartością kwasu mlekowego czy keratyny,
  • profesjonalny lotion – ze składnikami o kompleksowym działaniu, które wzmacniają strukturę kosmyków, przywracając im gęstość, jedwabistość i blask.

Nie ma znaczenia, z jakim problemem się zmagasz. W każdym przypadku ważne jest, by odpowiednio dobrane kosmetyki stosować regularnie – bez względu na to, czy jest to szampon czy profesjonalny lotion. Dobrze jest przy tym działać kompleksowo, tj. nie ograniczać się wyłącznie do jednego preparatu. Kuracja powinna zaś potrwać co najmniej kilka miesięcy – tylko wtedy będzie można zauważyć wyraźną poprawę. W jej efekcie włosy ulegną wzmocnieniu i przestaną wypadać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *