Shadow

Bycie mamą – co nas już nie dotyczy?

jak wyszczyścić toaletę

Zastanawiałyście się kiedyś co tak naprawdę Was omija, kiedy wchodzicie w etap bycia mamą? Niewątpliwie dzieci dają całą masę radości, jest spełnieniem niejednej kobiety. Mobilizują do działania, są siłą wypadkową różnych działań. Ale są powodem też tego, że już nigdy nie zrobimy rzeczy, które kiedyś być może często, wykonywałyśmy.

Co w takim razie prawdopodobnie nas już nie dotyczy?

  • Wyjście z domu na pełnym spontanie.

Nie wyjdziesz z koleżankami albo nie wyjedziesz za miasto, jeśli wcześniej wszystkiego nie zaplanujesz. Musisz w końcu zorganizować opiekę dla malucha, bo to on tu jest najważniejszy.

  • Brak czystego sumienia.

Chodzi o to, iż już nigdy nie wyjdziesz z domu i nie będziesz się zastanawiać nad tym, co się dzieje z Twoim dzieckiem. Masz zakodowane poczucie odpowiedzialności i nawet jak zostawiasz maleństwo u boku zaufanej osoby – martwisz się.

  • Brak nudy.

Z dzieckiem mało kiedy odczujesz nudę. Jest to idealny pochłaniacz czasu. Poświęcasz sporo energii na zabawę i wychowywanie.

  • Brak empatii.

Z tego względu, że będąc mamą masz w sobie dużo uczuć do dzieci, dlatego myślimy, iż nigdy nie przejdziesz obojętnie nawet obok obcego dziecka. Zacznie działać empatia, martwisz się, że dzieje się innemu dziecku krzywda. Przestajesz być obojętna.

  • Wydawanie pieniędzy.

Nigdy już nie wydasz całej pensji tylko na siebie. Pojawią się inne wydatki, dziecko staje się numerem jeden. Dlatego przekładasz jego dobro nad swoje.

  • Analizowanie przeszłości.

Prawdopodobnie i to przestaniesz robić. Zapomnisz o wcześniejszych rozterkach, bo masz na kim się skupić. Zaczniesz myśleć przyszłościowo. Dążyć do tego, żeby Wam się polepszyło. Teraźniejszy czas jak i przyszły będą Twoim numerem jeden.

Jak widzicie, dziecko wprowadza sporo zmian. Trzeba je traktować jako pozytywne. Nawet jak wcześniej uważałyśmy, iż świat nam się wali, to teraz zaczynamy patrzeć z uśmiechem w przyszłość. Angażujesz się w rozwój i dorastanie dziecka. To, co robiłaś, jak byłaś troszkę młodsza pozostaje fajnym wspomnieniem. Ale kto wie? Może jak maluch dorośnie, to wrócimy do niektórych nawyków i więcej będziemy czynić dla siebie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *