Shadow

Boże Narodzenie dla samotnych

Święta Bożego Narodzenia mogą być trudnym okresem dla osób samotnych. Wszystkie rodzinne spotkania, pary całujące się pod jemiołą, dzieci otwierające prezenty – trudno jest poczuć się świątecznie, kiedy lecisz sam.

Ale wcale nie musi tak być. Święta są tym, co z nich zrobisz, a jest wiele sposobów, by cieszyć się nimi nawet wtedy, gdy jesteś sam. Oto kilka pomysłów:

  • Spotkaj się z innymi samotnymi przyjaciółmi i zorganizuj własne przyjęcie świąteczne. Niech to będzie potluck, żeby każdy przyniósł swoją ulubioną potrawę, a dla dodatkowej zabawy wymieńcie się prezentami od Secret Santa.
  • Wykorzystaj okres świąteczny jako okazję, żeby się poczęstować. Kup sobie miły prezent lub zdecyduj się na uroczystą kolację na mieście.
  • Zaangażuj się w życie swojej społeczności. W czasie świąt Bożego Narodzenia często jest wiele możliwości pracy w charakterze wolontariusza, od podawania posiłków w schronisku po pakowanie prezentów dla dzieci z rodzin ubogich.
  • Dotrzyj do przyjaciół i rodziny. Spędzanie czasu z bliskimi jest jedną z najlepszych części okresu świątecznego, więc pamiętaj, żeby pozostać w kontakcie z bliskimi, nawet jeśli nie możesz być z nimi osobiście.

Niezależnie od tego, jak postanowisz spędzić święta, pamiętaj, że jest to czas radości i świętowania radości życia – nawet jeśli robisz to w samotności.

Przeczytaj także