Shadow

Baby shower – pomysły

Baby shower to przyjęcie dla jeszcze nienarodzonego dziecka i dla jego mamy. Zwyczaj przywędrował do Polski z krajów anglosaskich i jak widać zadomowił się tutaj na dobre. Zastanówmy się, zatem jak zorganizować imprezę, aby była udana i na długo pozostała w pamięci przyszłej mamy i jej gości?

 

Przede wszystkim najważniejsze jest dobry pomysł. Zatem zastanawiamy się gdzie urządzimy przyjęcie i kto zostanie zaproszony. Oczywiście wszystkie pomysły czas zacząć realizować na długo przed planowanym przyjęciem, a pracy będzie naprawdę sporo.

Jeżeli możemy sobie pozwolić finansowo na wyprawienie uroczystości w lokalu, to odpadnie dużo pracy, zwłaszcza związanej z przygotowaniem poczęstunku czy sprzątaniu po imprezie. Jednak najczęściej wyprawiamy baby shower w domu przyszłej mamy, zatem wszystkie prace trzeba rozdzielić między zaproszonych gości. Nie możemy tego absolutnie zostawić na głowie kobiety, która jest w ciąży, wszystko robią organizatorki i goście. Zlecamy zatem upieczenie ciasta jednej przyjaciółce, drugiej zrobienie przekąsek, a kolejne będą sprzątać po zakończeniu przyjęcia.

 

Dobrym pomysłem jest przygotowanie na przyjęcie różnych atrakcji, w postaci gier słownych, losowych i różnych śmiesznych zabaw. Można przygotować karaoke dla gości. Jako repertuar na tę okazję idealne będą piosenki dla dzieci, które każdy zna jeszcze z czasów dzieciństwa.

Kolejna sprawa, to przygotowanie rzeczy, które będą mogły zdobić dom w ten odświętny dzień. Zatem postarajmy się o jakieś zabawki, ubranka dziecięce, które potem rozwiesimy wokół domu przyszłej mamy.

Jak widać spraw do załatwienia przed imprezą jest naprawdę sporo, dlatego też wszelkie pomysły czas zacząć przynajmniej na miesiąc przed planowanym terminem.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *