Shadow

Baby shower- jak zorganizować?

W Polsce coraz częściej organizowane są przyjęcia dla mamy i jej jeszcze nienarodzonego dzidziusia. Zostały one zaczerpnięte z tradycji, która jest od wielu lat kultywowana w krajach anglosaskich. Choć baby shower zatacza w naszym kraju coraz szersze kręgi, to jednak nie wszyscy wiedzą dokładnie, co to jest i jak je organizować. Zastanówmy się, zatem wspólnie: jak zorganizować baby shower?

Przede wszystkim potrzebny jest dobry plan i odpowiednio wczesne rozpoczęcie przygotowań. Organizatorki przyjęcia muszą wspólnie z przyszłą mamą zastanowić się ile osób będzie zaproszonych na przyjęcie i gdzie je będziemy organizować.

Kolejna sprawa to kupienie prezentów. Najlepiej zrobić listę prezentów, według której goście będą kupować upominki. Na liście powinny znaleźć się rzeczy, które są potrzebne dla dziecka, zatem śpioszki, kaftaniki, koszulki, pajacyki, sweterki, czapeczki, pieluszki i zabawki. Nie zapominajmy też o kilku pozycjach dla mamy i tutaj warto wpisać kosmetyki, perfumy czy drobną biżuterię. Nie powinny to być przedmioty drogie ani trudne do zdobycia.

Następna sprawa to przygotowanie atrakcji dla gości i różnych zabaw. Idealnie sprawdzi się tutaj karaoke z piosenek dziecięcych, zabawa w pytanie i odpowiedź itp. Przy organizacji imprezy konieczne jest także zaplanowanie poczęstunku dla gości, a także udekorowanie domu. Przydadzą się do tego używane miśki, lalki czy ubranka dla dzieci, które rozwieszamy w dniu imprezy wokół domu gdzie będzie przyjęcie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *