Shadow

Aktywność po 60-tce

Bycie seniorem często kojarzy się z brakiem aktywności. Przejście na emeryturę, usamodzielnienie się dzieci, problemy zdrowotne, powodują stopniowe wycofanie się z życia społecznego i zaniechanie ćwiczeń. Natomiast według twórców serwisu Gramożycie.pl, po 60-tce można spędzać czas równie aktywne, jak wcześniej.

Za utrzymaniem aktywności przemawia wiele czynników, z czego najważniejszym jest profilaktyka chorób serca. To właśnie problemy z sercem i układem krążenia są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w tej grupie wiekowej. Odpowiednio dobrana do możliwości i upodobań aktywność oraz zmiana nawyków na zdrowsze, skutecznie zmniejsza ryzyko zawału. Niestety, pomimo iż wiedza o wysokim ryzyku jest powszechna, niewiele osób decyduje się coś zmienić. Podjęcia aktywności fizycznej, zastosowanie właściwej diety czy rzucenie używek, odkładane są na później.

To właśnie dla takich osób powstał serwis Gramożycie.pl, z którym o wiele łatwiej zacząć dbać o swoje serce. Wirtualny trener poprowadzi Użytkownika krok po kroku, przez liczne funkcje serwisu. Przygotowano m.in: ćwiczenia usprawianijące, wideosesje o tematyce profilaktycznej, statystyki kalorii, formularz diagnostyki ryzyka zachorowania na choroby serca, ciekawe artykuły, kartę wyników badań i wiele innych. Wszystko to w przystępnej formie dla osób w każdym wieku. Warto spróbować już dziś, bo stawka jest najwyższa z możliwych – jest nią Twoje zdrowie!

pasek_gramozycie

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *