Shadow

9 sposobów na odświeżenie swojego wizerunku na wiosnę

jak poprawić wizerunek

Wiosna pełną parą, czas więc pomyśleć o odświeżeniu swojego wyglądu. Zimą zazwyczaj mniej się ruszamy i nie zwracamy zbyt dużej uwagi do swojej diety. W rezultacie przybywa nam kilka nadprogramowych kilogramów, które nie dodają nam ani uroku ani też pewności siebie.

Zimą ponadto spożywamy potrawy cięższe, bardziej tłuste i mniej zasobne w warzywa i owoce. Pijemy więcej ciepłych napojów, a rezygnujemy z wody. W rezultacie brakuje nam witamin, nasza cera jest szara, ziemista, a z powodu zatrzymania się wody w organizmie pojawia się cellulit i obrzęki.

Zimą nosimy też grube ubrania, czapki i sprawiamy, że nasze ciało nie oddycha swobodnie, brak mu słońca i jego cudownych promieni. W rezultacie skora naszego ciała jest szorstka, blada, a włosy łamliwe, przetłuszczające się bez życia.

Koniecznie musimy zacząć więc energicznie działać na wielu frontach, tak aby wiosną zabłysnąć w sostej pełnej krasie.

  1. Zmieniamy dietę: wprowadzamy duże ilości warzyw i owoców. Do tego chudy nabiał, mięso, ciemne kasze i makarony.
  2. Wszelkie gotowe soki i napoje odstawiamy i zastępujemy je wodą niegazowaną. Przez cały dzień powinniśmy wypić około 3 litrów wody.
  3. Jemy regularnie.
  4. Wprowadzamy aktywność fizyczną, którą powinniśmy uprawiać przynajmniej trzy razy w tygodniu pi 40 minut.
  5. Regenerujemy skórę: raz w tygodniu wykonujemy gruboziarnisty peeling ciała i delikatniejszy do twarzy. Na tak przygotowaną skórę wklepujemy balsam antycellulitowy, a do twarzy krem nawilżający. Co kilka dni wykonujemy maseczkę, która doda cerze blasku i przywróci jej jędrność.
  6. Regenerujemy włosy: w zależności od problemu i rodzaju włosów nakładamy odżywkę, unikamy suszarki i prostownicy.
  7. Odwiedzamy kosmetyczkę, która w profesjonalny sposób zajmie się zarówno naszymi włosami, cerą i ciałem. Choć te zabiegi są kosztowne, to warto zafundować sobie choć kilka, gdyż efekt, który nimi osiągniemy będzie o wiele bardziej spektakularny i szybszy.
  8. Gdy włosy, ciało i cera są już bez zarzutu, to pamiętajmy o regularnym o nich dbaniu na przyszłość.
  9. Teraz czas na zakupy i odświeżenie garderoby. Choć zapewne chciałybyśmy od razu wymienić całą szafę, to oczywiście tak się nie i wcale nie jest to zapewne konieczne. Nie raz wystarczy dokupić jakiś modny gadżet, torebkę czy pasek i nasz wygląd nabierze całkiem nowego wyrazu. Warto też inwestować w rzeczy dobrego gatunku, które choć droższe, to przetrwają w dobrym stylu o wiele dłużej.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *