Shadow

8 sposobów na przygotowanie domu dla noworodka

przygotowanie domu dla noworodka

Nowy członek rodziny to wielkie szczęście ale też zamieszanie w dotychczasowym życiu. Musimy przecież znaleźć miejsce dal maleństwa i tak zorganizować codzienne życie aby mógł spokojnie spać, bawić się i bezpiecznie rosnąć. Jak się zatem do tego zabrać, kiedy zacząć wszystkie przygotowania i co zrobić, gdy nie dysponujemy wolnym pokojem w domu czy w mieszkaniu?

Te dylematy dotyczą większości polskich rodzin, gdyż jak wiadomo, o nowe lokum bardzo trudno i niestety musimy najczęściej radzić sobie w takich warunkach w jakich dotąd żyliśmy.

Poniżej lista sposobów, które pozwolą nam bez stresu i pośpiechu przygotować pokój dla noworodka:

  1. Przygotowania rozpoczynamy już na przełomie 4 i piątego miesiąca, gdyż wówczas kobieta w ciąży ma mnóstwo energii i nie ogranicza jej zbyt duży brzuszek.
  2. Pierwsza sprawa to planowanie: gdy dysponujemy wolnym pokojem, to jesteśmy w sytuacji idealnej, a jeżeli nie, to musimy wygospodarować kącik w sypialni rodziców.
  3. Kupujemy meble i tutaj na początek wystarczy łóżeczko, przewijak i pojemna komoda. Meble ustawiamy blisko siebie, tak abyśmy podczas przewijania miały wszystko pod ręką. W miarę wzrostu dziecka i dokupywania nowych ubranek i zabawek będzie konieczne dokupienie również innych mebli, jednak na to przyjdzie czas dopiero gdy dziecko nieco podrośnie.
  4. Dziecko początkowo sypia z mamą, ale dla bezpieczeństwa i dla wygody lepiej ustawić łóżeczko przy samym łóżku rodziców, wówczas po każdym karmieniu będzie można odłożyć dziecko bez wstawania na jego miejsce w łóżeczku.
  5. Obok łóżeczka bardzo ważnym elementem w pokoju będzie również wygodny fotel, który przyda się do karmienia. Jeżeli zatem w sypialni nie macie takiego mebla, to koniecznie trzeba go zakupić. Idealnie dla mamy i jej kręgosłupa będzie również dokupienie małego podnóżka, który umili czas spędzany na karmieniach.
  6. W pokoju noworodka nie może zabraknąć również wanienki do kąpieli i tutaj idealnie sprawdzają się takie na stelażach. Są stabilne, bezpieczne i zajmują mało miejsca. Nie potrzebujemy także do nich dodatkowego stołu czy ławy, na które często w małych mieszkaniach nie ma już miejsca.
  7. Zaopatrzmy się również w lampkę nocną, która przyda się podczas nocnego przewijania i karmienia.
  8. Gdy już kącik mamy gotowy, to przychodzi czas na kupienie akcesoriów do pielęgnacji, ubranek, butelek, fotelika samochodowego i wózka.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.