Shadow

5 sposobów na urządzenie małej łazienki

sposoby na aranżację małej łazienki

Łazienka to niezwykle ważne pomieszczenie w każdym domu i mieszkaniu. To właśnie tutaj spędzamy czas na obowiązkowej toalecie, ale również jest to miejsce odpoczynku i relaksu. Warto więc tak zaprojektować swoją małą łazienkę, aby była nie tylko funkcjonalna, wygodna ale i piękna. W estetycznych wnętrzach odpoczywamy i lubimy spędzać tam czas, dlatego tak istotne jest dokładne zaplanowanie wyglądu tego wnętrza.

Mała łazienka może sprawiać nieco kłopotów przy aranżacji i warto najpierw zrobić dobry plan. Poniżej lista najważniejszych spraw, o których należy pamiętać przy urządzaniu małej łazienki:

  1. Po pierwsze tak ustawmy sprzęty sanitarne, aby był do nich łatwy dostęp, ale również weźmy pod uwagę to, żeby nie zawadzały w codziennej komunikacji. Najlepszym sposobem w małych łazienkach jest instalowanie sprzętów o małych gabarytach, gdyż w ten sposób zyskamy sporo przestrzeni. Zamiast wanny oczywiście kabina i tutaj warto zainwestować w głęboki brodzik z natryskiem, masażem czy biczami wodnymi. Do tego wąska pralka, umywalka i sedes. Nad pralką warto zainstalować półki lub szafki, które pomieszczą niezbędne przedmioty.
  2. Pamiętajmy o tym, aby wszystkie przedmioty w łazience miały swoje miejsce i najlepiej jak większość z nich znajdzie się w szafkach. Tylko te bardziej ozdobne ułóżmy na półeczkach i w ten sposób nasza łazienka będzie zawsze uporządkowana i elegancka. Gdy nie ma miejsca na szafki, to warto zakupić różne koszyki, które pomieszczą drobiazgi i ułatwią utrzymanie porządku.
  3. Nie wolno też zapominać o praktycznej stronie tego pomieszczenia i oczywiście koniecznością będzie tutaj dobra wentylacja. Tylko w ten sposób sprawimy, że pomieszczenie będzie przyjemne, przyjazne i zdrowe.
  4. Warto pamiętać również o zainstalowaniu odświeżaczy powietrza, które uruchomiają się automatycznie. Wybierajmy zapachy świeże i delikatne, które nie będą natarczywe i zbyt mocne.
  5. Kluczową sprawą w każdej łazience są dodatki, które tworzą nastrój. Zainstalujmy więc odpowiednie światło, które potrzebne będzie do malowania ale też do odpoczynku. Potrzebne więc będą różnorodne typy świateł o różnej mocy i natężeniu.

Warto na półkach ustawić też kilka świec, które idealnie stworzą nastrój do odpoczynku. Do tego miękkie dywaniki, ręczniki i nasze małe, domowe spa gotowe.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *