Shadow

7 sposobów na założenie firmy

sposób na własną firmę

Aktualny rynek pracy w naszym kraju jest bardzo trudny. Choć bezrobocie nie należy do najniższych, to jednak konkurencja i wymagania pracodawców są bardzo wysokie. Niektórzy z nas nie nadążają, więc w tym wyścigu lub też nie chcą w nim uczestniczyć i pragną pracować na własny rachunek. Otworzenie własnej firmy stwarza wiele nowych możliwości, pozwala się rozwijać, być aktywnym i przede wszystkim niezależnym. Aby jednak tak się stało, to firma musi przynosić dochody i być rentowna. Ważny jest, więc rodzaj działalności, jej profil i oczywiści nasze zaangażowanie i przygotowanie.

Poniżej liczba spraw i sposobów na bezstresowe założenie własnej firmy:

  1. Obmyślamy plan, zasięg i strategię firmy.
  2. Szkolimy się w danym zakresie i dokładnie zgłębiamy temat.
  3. Robimy dokładny biznes plan, który pokaże, na jakie zyski możemy liczyć i w jakim czasie je zaczniemy osiągać. Pomoże to nam wstępnie obliczyć, jaką gotówką musimy dysponować na początek.
  4. I tutaj wkracza temat funduszy. Oczywiście istotne jest abyśmy mieli zabezpieczone pewne środki z własnych oszczędności. Możemy wspomóc się również dotacjami i pożyczkami dla firm. Jednak przy tych ostatnich trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż w biznes planie należy ująć również spłatę tych pożyczek wraz z odsetkami. Znacznie zwiększy to nasze koszty, jednak w wielu przypadkach jest to jedyna szansa na otworzenie własnej firmy.
  5. Dotacje z Urzędu Pracy: są one skierowane dla przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy otwierają własny biznes i choć nie opiewają one na duże sumy, to warto z nich korzystać chociażby ze względu na szkolenia. Warunkiem uczestnictwa w tego typu projektach są szkolenia i kursy z zakresu aktualnych przepisów, księgowości i prowadzenia firmy. To znacznie ułatwia stawianie pierwszych kroków w świecie biznesu i zwiększa znacznie szansę na sukces. Co też niezwykle istotne, oprócz jednorazowej dotacji na zakup lokalu, towarów czy innych środków trwałych, przez rok otrzymujemy również gotówkę na opłacenie ZUS-u.
  6. Gdy wszystkie sprawy organizacyjne mamy za sobą, to wystarczy udać się do Urzędu Gminy, w celu wypełnienia wniosku o rejestracji firmy. Cała procedura jest bardzo prosta i zajmuje kilka minut. W ten oto sposób stajemy się dumnymi właścicielami firmy i rozpoczyna się nasza przygoda w świecie biznesu.
  7. Zgłoszenie o rozpoczęciu działalności można bez problemu złożyć również przez Internet i tutaj bez wychodzenia z domu załatwimy wszelkie formalności. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę CEiDG a zostaniemy przekierowani na stronę rejestracyjną, gdzie krok po kroku dowiemy się jak dokonać rejestracji.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *