Shadow

7 sposobów na tłustą cerę – domowe maseczki

  1. Maseczka z pokrzywy

Pokrzywa ma właściwości dezynfekujące i odkażające. Jest polecana do pielęgnacji cery tłustej. Okazuje się, że działa normalizująco na skórę.

Do przygotowania maseczki potrzebne jest 10 sztuk młodych pokrzyw. Pokrzywy należy włożyć do miksera, by otrzymać z nich świeży sok. Osobno mieszamy dwie łyżki płatków błyskawicznych owsianych z 1/3 szklanki mleka. Następnie dodajemy do niego sok z pokrzywy i ponownie mieszamy.

Maseczkę nakładamy na 15 min i zmywamy ciepłą wodą.

  1. Maseczka z drożdżami

Rozpuszczamy drożdże w niewielkiej ilości mleka. Dodajemy do tego kilka kropel oliwy z oliwek. Taką papkę nakładamy na twarz i po 20 minutach zmywamy ciepłą wodą. Tą maseczkę trzeba stosować przynajmniej raz w tygodniu

  1. Maseczka z ziemniaka

Skrobia zawarta w ziemniaku ma działanie matujące i ściągające. Idealnym sposobem jest rozgniecenie ugotowanego ziemniaka i w takiej postaci nałożyć na twarz.  Taką maseczkę można zostawić na twarzy bardzo długo, nawet na całą noc. Należy ją zmyć ciepłą wodą.

  1. Maseczka ściągająca

Do tej maseczki potrzebne jest jajko i sok z cytryny. Białko z jednego jajka ubijamy na pianę. Dodajemy do niej sok z cytryny. Wymieszaną piankę nakładamy na umytą twarz na ok 15-20 min. Po nałożeniu maseczki na twarz warto położyć się z ręcznikiem pod głową, ponieważ pianka z białka po wpływem ciepła się rozpuszcza.

Białko kurze ma właściwości ściągające i oczyszczające, z tego też powodu nie należy nakładać tej maseczki w okolice oczu.

  1. Maseczka z musli i ze skrzypem polnym

Skrzyp polny ma właściwości odmładzające i wzmacniające. Według badań hamuje siwienie i wypadanie włosów. Skrzyp polny pomaga w regulacji pracy gruczołów.

Do zrobienia maseczki potrzebna jest łyżka stołowa płatków owsianych. Należy zalać je dwoma łyżkami naparu ze skrzypu polnego. Wszystko rozcieramy na papkę. Dodajemy do tego kilka kropli soku cytrynowego. Maseczkę należy nałożyć na twarz  na 20 minut.

  1. Maseczka z natki pietruszki

Pół pęczka świeżej natki pietruszki należy posiekać, a następnie wymieszkać go z naturalnym serkiem homogenizowanym (1 lub 2 łyżeczki, tak by wystarczyło na całą twarz) oraz łyżką oliwy z oliwek. Maseczkę należy nałożyć na 15 minut i zmyć z twarzy.

Maseczka ma właściwości oczyszczające pory oraz działa łagodząco.

  1. Maseczka z węgla aktywnego

2-3 pastylki węgla aktywnego należy rozgnieść, a następnie wymieszać z jogurtem naturalnym. Po nałożeniu maseczki na twarz należy trzymać ją 15 minut.

Z pomocą tej maseczki pozbędziemy się nadmiaru sebum, dodatkowo usuwa ona zaskórniki oraz wągry. Można ją stosować nawet 2 razy w tygodniu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.