Shadow

6 najpopularniejszych bajek dla dzieci

 

Wszyscy wiemy, że dzieci uwielbiają bajki. Choć oczywiście nie wolno nam pozwalać aby nasze pociechy cały dzień spędzały przed ekranem telewizora, to jednak jedna ciekawa w ciągu dnia, która dobrana jest do wieku i do rozwoju intelektualnego jest nawet wskazana.

Pamiętajmy więc aby kontrolować to co nasze pociechy oglądają i starajmy się aby oglądały pozycje dostosowane do wieku, a także takie, które ich czegoś dobrego nauczą. Poniżej lista kultowych bajek, które uczą pomagania, wzajemnego szacunku, pokazują co to dobro a co zło.

 

  1. Bolek i Lolek. Kultowa bajka, którą wielu z  nas pamięta ze swojego dzieciństwa. Prosta grafika, jednak bardzo bogata w treść fabuła, pokazuje wzajemne relacje dwóch przyjaciół, którzy wspólnie potrafią wyjść z każdej opresji.
  2. Świnka Peepa. Zabawne perypetie uroczej świnki o dźwięcznym imieniu Peepa i  o jej rodzinie. Jest to ciekawa propozycja dla najmłodszych, którzy dopiero co poznają świat. Wraz ze świnką wyruszą więc w pełne zabawnych sytuacji przygody i poznają pierwsze zależności rodzinne, wzajemne relacje i zachowania.
  3. Pszczółka Maja. Kultowa bajka o której nie wolno rodzicom zapominać. Bajka bardzo kolorowa i ciekawa graficznie. Wraz z tytułową bohaterką i jej przyjacielem Guciem, dzieci przeniosą się w magiczny świat zwierząt i poznają co to jest prawdziwa przyjaźń.
  4. Smerfy: bajka, która zaciekawi zarówno te młodsze jak i nieco starsze dzieci. Zabawna i bardzo ciekawa historyjka o niebieskich smerfach, które mieszkają ukryte gdzieś pośród paproci. Ukrywają się przed groźnym Gargamelem, który w bajce jest prawdziwym czarnym charakterem. Smerfy jednak dzięki swojemu sprytowi, dzięki przyjaźni i wzajemnemu zaufaniu zawsze wyjdą cało z każdej, nawet najgroźniejszej opresji.
  5. Reksio: kolejna propozycja dla tych najmłodszych. Przedstawia słodkiego pieska, któremu przydarzają się różne przygody. Właścicielem pieska jest mały chłopiec, który bardzo jest przywiązany do swojego czworonożnego przyjaciela. Bajka opowiada o przyjaźni, o wzajemnych relacjach i szanowaniu zwierząt.
  6. Zaczarowany ołówek: propozycja dla wszystkich dzieci, którzy marzą o magicznym ołówku, który wszystko potrafi. Bardzo zabawna i ciekawa historyjka o chłopcu, który jest dostaje od krasnala czarodziejski ołówek. Dzięki temu magicznemu podarunkowi może wyczarować każdą rzecz, o której zamarzy.
Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *