Shadow

5 sposobów na tanią wyprawkę dla noworodka

Ciąża to szczególny czas dla każdej przyszłej mamy.  Z utęsknieniem czeka ona na dzień rozwiązania i na moment, kiedy weźmie swoje dziecko w ramiona. Jest to czas wyczekiwania, ale też stresu, gdyż martwimy się o zdrowie maleństwa, niekiedy słabo się czujemy i w ogóle jesteśmy rozdrażnione. Warto ten czas oczekiwania wykorzystać i wcześniej przygotować się na ten ważny moment.

Oczywiście każda przyszła mama musi przygotować wyprawkę dla dziecka, zarówno taką do szpitala jak i do domu. Ale również musi pamiętać też o tym, aby przygotować torbę do szpital dla siebie. Warto tym wszystkim zająć się wcześniej, tak, aby potem nie denerwować się, że nie zdążymy, że wszystkiego nie mamy lub nie wiemy gdzie kupić.

Poszukiwania i polowania na wyprawkę warto, więc rozpocząć na kilka miesięcy przed porodem, a na pewno kupimy wszystko taniej i nie będziemy się musiały stresować. Zastanówmy się, zatem gdzie kupić tanią wyprawkę dla noworodka i gdzie jej w ogóle szukać?

  1. Zakup ciuszków i  wszystkich akcesorii w sklepie stacjonarnym, to wyjście najprostsze, jednak najdroższe.
  2. Polecamy więc zakup w sklepach internetowych, gdzie jest taniej i nie trzeba wychodzić w ogóle z domu w celu dokonania zakupu.
  3. Pytamy koleżanek, siostry, przyjaciółki, czy mają może jakieś rzeczy po swoich dzieciach i to rozwiązanie jest jednym z najtańszych. Bo przecież większość odsprzeda takie ciuszki za grosze lub w ogóle sprezentuje za darmo.
  4. Warto poszukiwać ciuszków w komisach odzieżowych i można tam kupić prawdziwe perełki za małe pieniądze.
  5. Szukajmy też okazji na aukcjach internetowych a także na forach dla mam, które chętnie wymieniają się różnymi rzeczami, odsprzedają i w ogóle stanowią bardzo pomocne i przydatne grono w początkowym okresie macierzyństwa.

Pomysłów jak widać jest dość sporo, jednak na poszukiwania potrzebujemy nieco czasu, więc warto zabrać się za kompletowanie wyprawki nieco wcześniej. Przy zakupach pamiętajmy też o tym, że po urodzeniu się dziecka otrzymamy sporo ciuszków w prezencie, więc kupujmy tylko po 2-3 sztuki z tego samego rodzaju. Nie warto przepłacać i kupować dużo na raz, gdyż dziecko bardzo szybko rośnie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *