Shadow

5 sposobów na piękne dłonie.

 
Dłonie są wizytówką każdego z nas i nigdy nie powinniśmy o tym zapominać. Aby jednak tak rzeczywiście było – każdy z nas powinien o nie dbać regularnie i bardzo starannie. Dla zachowania ładnego i zdrowego wyglądu dłoni nie wystarczy zwykłe mydło i krem, tutaj potrzeba o wiele więcej zachodu i specjalistycznych kosmetyków.
Po pierwsze musimy pamiętać o stosowaniu rękawiczek ochronnych. Zawsze stosujmy je przy pracach domowych i wtedy, gdy mamy styczność z chemikaliami. Pamiętajmy, że chemia i woda wysuszają delikatna skórę dłoni i bardzo szybko może ona się stać szorstka i brzydka.
Kolejna sprawa to dobry krem ochronny, który stosujemy kilka razy dziennie. Idealnie byłoby gdybyśmy wklepywały go po każdorazowym myciu rąk. Przynajmniej raz w tygodniu zafundujmy naszym dłoniom maskę nawilżającą, która wzmocni i odżywi skórę. Warto nałożyć ją na noc i założyć bawełniane rękawiczki. Rano nasze dłonie będą jędrne i gładkie. Co jakiś czas należy również zastosować mocniejszą maskę glicerynową, którą to najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Gliceryna posiada silne właściwości nawilżające, natłuszczające i wygładzające.
Piękne dłonie to również zadbane paznokcie i o tym nigdy nie powinniśmy zapominać. Bez znaczenia tutaj jest fakt, czy są one długie czy krótkie, ważne, aby były starannie opiłowane, z odsuniętymi skórkami, gładkie i błyszczące. Aby nasze paznokcie takie były – musimy piłować je zawsze pilnikami papierowymi lub szklanymi, nie powinnyśmy wycinać skórek, tylko je odsuwać i oczywiście musimy też pamiętać o stosowaniu odżywek.
Oprócz stosowania gotowych kosmetyków na dłonie, nie zapominajmy również o dobroczynnym działaniu natury. Na dłonie idealna jest cytryna, która sprawdzi się przy usuwaniu przebarwień. Wystarczy, co jakiś czas przetrzeć plasterkiem cytryny dłonie i paznokcie, a zyskają one naturalny koloryt. Po kilku minutach trzeba umyć dłonie ciepłą wodą i wklepać natłuszczający krem.
Tak przygotowane i zadbane dłonie możemy ozdabiać, malować i pokazywać całemu światu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *