Shadow

5 sposobów na jędrne ciało

W obecnych czasach kult młodego, zgrabnego i szczupłego ciała doprowadza często do wielu kompleksów. Zewsząd jesteśmy bombardowani pięknymi, szczupłymi modelkami, które mają idealne proporcje i boskie ciała. Są niemal idealne, a przecież wiadomo, że nie ma ludzi idealnych. Każdy z nas ma jakieś wady ale i mnóstwo zalet. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z nas może mieć zgrabne i jędrne ciało, choć nigdy nie będzie ono idealne. Najważniejsze abyśmy akceptowały siebie i dążyły do lepszych efektów.

Jędrne i zadbane ciao dobrze wygląda zarówno w rozmiarze 34 jak i 46 i pamiętajmy o tym drogie panie. Zatem dbajmy o to co wkładamy na swoje talerze, odżywiajmy się zdrowo i dbajmy o swoje ciało zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Od wewnątrz dbamy o ciało tak jak już wspomnieliśmy zdrową dietą, która powinna być bogata w warzywa, owoce, nabiał i chude mięso. Do tego mnóstwo przypraw, wody mineralnej i herbatek ziołowych. Dostarczymy w ten sposób swojemu organizmowi i także skórze potrzebnych witamin i minerałów. Pijąc wodę i herbatki ziołowe oczyścimy organizm z toksyn i usprawnimy swój metabolizm.

Aby jednak nasza skóra na długo była gładka i jędrna i nie poddawała się zbyt szybko starzeniu, to musimy również pamiętać o jej zewnętrznej pielęgnacji. Przydadzą się nam tutaj różne kosmetyki: peelingi, balsamy, mleczka i maski. Wygładzą one skórę, oczyszczą i usprawnią krążenie krwi. To wszystko razem sprawi, że skóra będzie się regenerować i będzie produkować odpowiednią ilość kolagenu. A jak wiadomo jest to jednak z głównych substancji, które odpowiadają za gęstość i jędrność skóry. Wiadomo też, że z wiekiem produkcja naturalnego kolagenu jest coraz mniejsza, dlatego też konieczne jest jego uzupełnianie w kosmetykach.

Kolejny sposób na jędrne ciało to masaże. Może to być zarówno masaż wykonany samodzielnie pod prysznicem lub też w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Taki masaż usprawni krążenie i pobudzi komórki skóry do pracy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *