Shadow

4 sposoby na piękny zapach w domu

Niewątpliwie każdy z nas lubi jak w domu unoszą się przyjemne zapachy. W sklepie można dostać masę chemicznych odświeżaczy powietrza. Zamiast tego warto się jednak pokusić o wykorzystanie sposobów domowych. Przedstawimy Wam poniżej klika sposobów na utrzymanie swojego domu w pięknych aromatach, które nie szkodzą zdrowiu.

  • Świece zapachowe.

Domowej roboty o zapachu wanilii czy kawy wprowadzą świetny klimat. Stanie się to nie tylko dzięki zapachowi, ale również wyglądowi. Filiżanka czy miseczka wystarczy, aby zacząć działać. Następnie kawałki starych świec, ziaren prawdziwej kawy oraz posiekana laska wanilii. Roztop kawałki świec na wolnym ogniu, wymieszaj składniki ze sobą. W momencie stwardnienia wosku, przytnij wcześniej włożony knot.

  • Nawilżacz powietrza.

Wypełnij garnek do połowy wodą. Skrój jedną cytrynę, pomarańczę i dodaj plastry do wody. Dorzuć cynamon, anyż i cynamon. Gotuj na średnim ogniu przez godzinę, upewniając się, że nie zabraknie wody. Następnie zdejmij garnek z gazu. W ten sposób zyskasz przez dłuższy czas piękny zapach.

  • Olejki zapachowe.

Napełnij naczynie ok. 170 ml wody. Następnie dodaj do niej 5 kropli olejku lawendowego i eukaliptusowego. Wrzuć pałki trzciny. Odstraszysz niektóre owady latający i zyskasz świetny zapach.

  • Spray zapachowy.

Jest idealnym wyjściem na cudnie pachnący dom. Napełnij butelkę ze spryskiwaczem 110 ml wody destylowanej oraz dodaj 10 kropli olejku lawendowego, a także olejku z rumianku. Wstrząśnij pojemnikiem, aby składniki się dobrze zmieszały. Kolejnym krokiem jest spryskanie sprayem otoczenia.

Aromat w domu jest czymś podstawowym. Wtedy lepiej wraca się do domu i żyje w nim. Zapachy, jakie przedstawiliśmy powyżej, są łatwe w zrobieniu i sprawią sporo przyjemności.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *