Shadow

3 zaskakujące rzeczy, które szkodzą naszej skórze.

141035510409270400

Aby utrzymać nasza skórę w dobrej kondycji i zatrzymać upływ czasu, inwestujemy w kosmetyki, których producenci zapewniają nas, że są dla nas najlepsze. Poszukujemy coraz bardziej zaawansowanych, często tez droższych kremów, serum i maseczek , aby nasza skóra była piękna i wyglądała młodo jak najdłużej. Często jednak tak się nie dzieje – skóra nie wygląda tak dobrze jak powinna, a my nie wiemy dlaczego. Okazuje się, że robimy nieświadomie wiele rzeczy, które zamiast pomagać, szkodzą naszej skórze.

Mechaniczne oczyszczanie skóry.

Ile razy oglądając swoją twarz z bliska w lustrze, doszukujemy się wyimaginowanych krostek, zaskórników, które natychmiast musimy usunąć? A wyciśnięty, niewidoczny wcześniej „pryszcz” po naszym zabiegu okazuje się prawdziwym stanem zapalnym i często rozsiewa się na większą powierzchnię skóry? Jeśli to brzmi znajomo, może być to tzw. trądzik neuropatyczny, który objawia się nerwowym wyszukiwaniem, wyciskaniem i „rozdrapywaniem” wyimaginowanych niedoskonałości, które potem stają się nimi rzeczywiście. Na tą przypadłość cierpi naprawdę wiele osób, warto mieć jej świadomość i unikać podobnych sytuacji, a z całą pewnością stan skóry poprawi się. Drugim nawykiem, który może pogarszać stan skóry jest  częste stosowanie mechanicznych peelingów zawierających zdzierające drobinki. Dla większości rodzajów cery, jest to zbyt silny zabieg, który zamiast ją oczyszczać, po prostu ją podrażnia i niepotrzebnie pobudza wydzielanie nadmiernych ilości sebum, co jest dosyć typową reakcją obronną skóry. Jak zatem oczyszczać skórę, aby pory pozostały czyste, a skóra gładka, wzmocniona i zregenerowana? Warto zwrócić się w stronę produktów zawierających kwasy AHA i BHA, które skutecznie oczyszczają skórę, jednocześnie pobudzając jej regenerację i nawilżając. Idealny dla osób, które nigdy wcześniej nie stosowały kwasów, jest kwas migdałowy, który jest tolerowany nawet przez osoby z bardzo wrażliwą skórą. Wiele produktów do domowych zabiegów z użyciem kwasów AHA i BHA znajdziesz na TopDrogeria.pl.

Używanie produktów myjących zawierających SLS i SLES.

Możecie być zaskoczeni, jak wiele kosmetyków w Waszej łazience zawiera te składniki na samym początku składu – to tanie detergenty, występujące również np. w płynach do mycia naczyń i pastach do zębów, powodujący, że produkt przyjemnie się pieni. Ma jednak również działanie wysuszające, podrażniające i wiele osób może reagować na ten składnik alergicznie, gdyż skutecznie usuwa z naszej skóry i włosów barierę hydrolipidową. Czym zatem się myć? Szukać kosmetyków bez SLS/SLES – wielu producentów kosmetyków naturalnych, ma świetne produkty myjące bez zawartości tych substancji. Warto spróbować takich kosmetyków jak mydła marsylskie, mydło z Aleppo, czarne mydło Savon Noir, które doskonale oczyszczają skórę, bez jej wysuszania i podrażniania.

Używanie kosmetyków z małą zawartością składników aktywnych.

Producenci kosmetyków bombardują nas reklamami, w których prezentują wspaniałe skutki używania swoich produktów – gładka, piękna, młoda skóra. Trzeba jednak do tematu podchodzić realistycznie i przed zakupem przeanalizować skład produktu, aby sprawdzić, jakie są szanse, że dany kosmetyk może zadziałać na korzyść naszej skóry. Pamiętajmy, że jeśli na pierwszych miejscach w składzie znajduje się np. parafina, to wygładzona i nawilżona skóra bezpośrednio po aplikacji jest tylko wrażeniem, ponieważ składnik ten będący pochodną ropy naftowej, nie wnika w głąb skóry, a jedynie tworzy film na jej powierzchni. Ten film niestety w wielu przypadkach również blokuje naturalne, fizjologiczne funkcje skóry i może mieć działanie komedogenne, czyli zatykać pory. Równie kontrowersyjne i potencjalnie szkodliwe składniki to parabeny czy PEG. Czego zatem szukać w składzie kosmetyku? Zawsze sprawdzą się naturalne ekstrakty roślinne, oleje, kwas hialuronowy, witamina C, a w kosmetykach przeciwzmarszczkowych – retinol. Warto też zwrócić się w stronę kosmetyków naturalnych – ostatnio furorę w pielęgnacji robią naturalne oleje roślinne: arganowy, jojoba, inca inchi, kokosowy i wiele innych.

Więcej o naturalnej pielęgnacji i dobieraniu odpowiedniego oleju do rodzaju skóry przeczytasz na http://www.topdrogeria.pl/oleje.html.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *