Shadow

23 pomysły na świąteczne randki

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w roku dla par. To czas, w którym mogą oderwać się od zabieganego życia i świętować swoją miłość do siebie nawzajem. Ale co powinny zrobić pary na specjalną świąteczną randkę? W tym celu przygotowaliśmy 23 różnepomysły na świąteczną randkę dla par.

 1. Jarmark bożonarodzeniowy – Wizyta na jarmarku bożonarodzeniowym to fajny, świąteczny sposób na spędzenie wieczoru. Zajrzyj na lokalny jarmark bożonarodzeniowy lub wybierz się na wycieczkę do pobliskich miejscowości. Możecie pooglądać stragany, napić się ciepłych napojów i spróbować różnych smakołyków.
 2. Jazda na łyżwach – Wybierz się z ukochaną osobą na lodowisko. W większości miast jest co najmniej jedno lodowisko, a wiele z nich ma świąteczną tematykę, która czyni to doświadczenie jeszcze bardziej magicznym. Jeśli jesteś odważny, możesz nawet spróbować pokazu jazdy synchronicznej na łyżwach.
 3. Wycieczka po świątecznych światłach – Wybierz się na romantyczną nocną przejażdżkę i podziwiaj świąteczne światła i dekoracje w swoim mieście. Wiele miast wyznacza specjalne trasy, którymi możecie podążać, aby nie przegapić żadnego z najlepszych pokazów.
 4. Świąteczny maraton filmowy – Wybierz swoje ulubione filmy świąteczne i zwiń się w kłębek na kanapie ze swoim partnerem, aby wziąć udział w świątecznym maratonie filmowym. Spraw, aby był on jeszcze bardziej wyjątkowy, podając gorącą czekoladę, popcorn i przekąski w świątecznym stylu.
 5. Dekorowanie choinki – Wczuj się w świątecznego ducha i wspólnie udekorujcie choinkę. Ciesz się wspólnie spędzonym czasem i spraw, żeby ten proces był jeszcze bardziej zabawny, grając w grę lub dwie podczas dekorowania.
 6. Gorąca czekoladowa randka – Nie ma nic lepszego niż gorąca czekoladowa randka. Spędźcie wieczór, przygotowując razem ulubione świąteczne napoje i paląc pianki nad ogniem.
 7. Wspólne pieczenie świątecznych smakołyków – Wykaż się kreatywnością w kuchni i przygotujcie wspólnie kilka świątecznych smakołyków. Możecie upiec świąteczne ciasteczka, mince pie lub trufle.
 8. Świąteczne przedstawienie – Przebierzcie się i wybierzcie się do teatru na świąteczne przedstawienie. Musical, balet, teatr, komedia… każdy znajdzie coś dla siebie.
 9. Robienie wieńca świątecznego – Zajmijcie się rękodziełem i zróbcie razem własny wieniec świąteczny. W wielu miastach można znaleźć zajęcia z tego zakresu, a jeśli jesteś odważny, możesz podjąć wyzwanie i zrobić go od podstaw.
 10. Świąteczne zakupy – Przeglądanie sklepów w poszukiwaniu świątecznych prezentów może być równie przyjemne, jak ich kupowanie. Przejdź się po sklepach i wczuj się w świąteczny nastrój.
 11. Koncert świąteczny – Posłuchajcie razem świątecznej muzyki na koncercie świątecznym lub nabożeństwie kolędowym. To doskonały sposób na wprowadzenie się w świąteczny nastrój.
 12. Świąteczne karaoke – Nadszedł czas, żeby pokazać swoje umiejętności śpiewania (lub ich brak!) w świątecznym karaoke. Niezależnie od tego, czy wybierzesz tandetną klasykę, czy coś bardziej współczesnego, na pewno będziesz miał mnóstwo śmiechu.
 13. Dekorowanie domków z piernika – Zdobądźcie zestaw do dekorowania domków z piernika i wspólnie zabierzcie się do pracy. Możecie nawet zorganizować konkurs na to, kto stworzy najbardziej wyjątkowy i świąteczny domek z piernika.
 14. Świąteczna sesja zdjęciowa – Przebierzcie się i zróbcie sobie świąteczną sesję zdjęciową. Możecie zrobić zdjęcia na świątecznym tle lub nawet kupić pasujące do siebie świąteczne swetry.
 15. Impreza charytatywna – Wybierzcie się razem na imprezę charytatywną i spędźcie wieczór, pomagając w szczytnym celu.
 16. Impreza świąteczna – Zbierz grupę przyjaciół i zorganizuj imprezę świąteczną. Zagrajcie w gry, wymieńcie się prezentami i zjedzcie świąteczny posiłek.
 17. Tworzenie kartek świątecznych – Zajmijcie się wspólnie majsterkowaniem i zróbcie kartki świąteczne typu „zrób to sam”. Możesz znaleźć wiele poradników w internecie lub wykazać się kreatywnością i wymyślić własne pomysły.
 18. Udekoruj dom – Przyozdób salę konarami gałązek ostrokrzewu i wykaż się kreatywnością przy tworzeniu świątecznych dekoracji. Niezależnie od tego, czy będzie to lśniąca choinka, czy specjalna świąteczna girlanda, na pewno będziecie się świetnie bawić.
 19. Dzień świątecznego swetra – Weź udział w świątecznej tradycji i załóż świąteczne swetry na cały dzień. Możesz nawet zorganizować konkurs i zagłosować na swojego faworyta.
 20. Świąteczny wieczór gier – Przygotuj zestaw świątecznych gier i zorganizuj świąteczny wieczór gier. Od gier planszowych po karciane i ciekawostki – na pewno znajdziesz mnóstwo śmiechu.
 21. Kulig – Wyrusz na ośnieżone pola i weź udział w romantycznym kuligu. Cieszcie się razem świeżym powietrzem i piękną scenerią.
 22. Farma choinek – Spędź dzień na farmie choinek i znajdź idealne drzewko do swojego domu. Możecie nawet znaleźć specjalne drzewko, które zabierzecie ze sobą do domu.
 23. Wycieczka po świątecznych światłach – Wybierz się na wycieczkę po mieście i podziwiaj świąteczne światła.
Przeczytaj także