Shadow

10 sposobów na biznes dla młodej mamy

sposoby na biznes dla mamy

Każda kobieta po urodzeniu dziecka musi zmienić swoje dotychczasowe życie. Dla dziecka rezygnuje więc z pracy, z kariery i poświęca się dla  rodziny.

Choć z jednej strony ten czas spędzony z dzieckiem jest magiczny i wyjątkowy, to jednak w rezultacie kobieta jest zamknięta w domu, z dala od znajomych, od obowiązków służbowych,  od swojego dotychczasowego życia. To początkowo ma też swoje plusy, jednak na dłuższą metę jest męczące. Gdy do tej sytuacji dojdzie jeszcze pogorszenie się sytuacji materialnej, związane oczywiście z utratą pracy, to zaczynamy popadać we frustrację i zaczynamy myśleć o powrocie do pracy. Nie jest to jednak wcale łatwe, gdyż nie każda z nas ma na podorędziu zaufaną babcię czy ciocię, która mogłaby zaopiekować się naszym dzieckiem.

Zaczyna więc w głowie tlić się pewien pomysł, którego często nie mamy odwagi nawet wypowiedzieć na głos: myślimy o założeniu własnej firmy.

To bardzo dobre rozwiązanie dla młodych mam, zwłaszcza jeżeli myślą o firmie, którą będą zarządzać z domu. Tym sposobem mogą zarabiać, realizować swoje marzenia i pasje a także zarabiać. Zastanówmy się zatem wspólnie jaki biznes byłby idealny dla młodej mamy, tak aby mogła pogodzić z nim swoje obowiązki macierzyńskie?

10 sposobów na biznes w domu:

  1. Szycie zabawek dla dzieci.
  2. Szycie odzieży, przeróbki krawieckie, wszywanie zamków, skracanie itp.
  3. Prowadzenie księgowości i rachunkowości dla firm.
  4. Prowadzenie sklepu internetowego.
  5. Wykonywanie stron internetowych.
  6. Usługi informatyczne.
  7. Biuro tłumaczeń.
  8. Pisanie artykułów.
  9. Szycie torebek i portfeli z filcu lub skóry.
  10. Udzielanie korepetycji, lekcji śpiewu, plastyki itp.

Każdy z pomysłów jest dobry i ma szansę na sukces, musi być jednak dobrany do naszych kwalifikacji i predyspozycji zawodowych. Oczywiście musimy mieć też odpowiednie warunki mieszkaniowe i zaplecze finansowe. Gdy spełniamy te warunki, to śmiało możemy próbować swoich sił w biznesie i otwierać własną firmę.

 

Więcej artykułów na temat mamy w biznesie można znaleźć na portalu http://www.mamawbiznesie.eu/

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *