Shadow

Zmywarka kontra zmywanie ręczne – co wybrać?

Chociaż w wielu domach wciąż nie ma zmywarek, ponieważ gospodarze uważają, że nie są one wydajne, energooszczędne i marnują dużo wody, inny w dalszym ciągu nie wyobrażają sobie życia bez takiego wyposażenia. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy zmywarki to atrakcyjna propozycja
i jeśli tak, to kiedy. Żeby do tego dojść, w pierwszej kolejności naprawdę musimy sobie odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z kosztami.

Czy zmywanie ręczne jest ekonomiczne? Jak zmywać, by było to opłacalne i marnować jak najmniej wody? Jakie preparaty do zmywarki używać? Czy oferta sklepu https://www.clineo.pl/fairy/dom/zmywanie-naczyn/tabletki-do-zmywarki/ jest satysfakcjonująca? Na wszystkie pytania można bez problemu znaleźć odpowiedzi. Gdzie ich szukać? Oczywiście u nas! Zapraszamy serdecznie do lektury, gdzie odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania.

Zmywarki – zawsze w domach, gdy jest wielu lokatorów

W Twoim domu mieszka kilka osób? Masz wielodzietną rodzinę lub wynajmujesz pokoje kilku studentom?
W takim razie na pewno w zlewie zawsze znajduje się duża ilość naczyń. Gdyby każdy chciał myć wszystko na bieżąco, kran działałby cały czas. Trzeba przyznać, że jest to mało oszczędna propozycja. Zmywarka jest wtedy dużo bardziej oszczędna, ponieważ kilkuosobowa rodzina, napełni ją dopiero w ciągu 2, maksymalnie trzech dni. Później wystarczy jeden program, by dosłownie wszystko zostało umyte. Trzeba przyznać, że nie tylko lokatorzy zaoszczędzą mnóstwo czasu, ale również dużo mniej wody zostanie zużyte.

Jak zmywać ekonomicznie?

Najlepszym rozwiązaniem jest zmywanie wszystkiego od razu po posiłku. Dlaczego? Ponieważ szybciej poradzimy sobie z wszystkim, więc woda będzie lecieć znacznie krócej, gdyż niewiele osób przerywa bieg wody, gdy odkłada lub namydla naczynia. Oczywiście jest to błąd i jeśli chcemy obniżyć ilość zużywanej wody, koniecznie należy to robić. Nie ma sensu również ustawiać wody na mocny strumień, skoro dużo delikatniejszy będzie równie efektywny.

Jakie preparaty wybierać do zmywania?

Jeżeli zmywany ręcznie, wystarczy płyn do zmywania naczyń, który można kupić dosłownie w każdym sklepie. Jego jakość ma niewielkie znaczenie, lecz kolejnym wydatkiem są gąbki. Kiedy wykorzystujesz jednak zmywarkę, jakość i oryginalność produktów czyszczących zaczyna być bardzo ważna. Tanie zamienniki często nie radzą sobie z trudniejszymi zanieczyszczeniami, pozostawiają smugi lub talerze nie są wystarczająco błyszczące. Droższe i markowe preparaty natomiast zagwarantują perfekcję.

Przeczytaj także