Shadow

Zdrowie wczesną wiosną!

Wiosną często mimo, że jest piękna pogoda narzekamy na ciągłe przeziębienia spowodowane przesileniem wiosennym.
Co robić by ich uniknąć?

Wczesna wiosna to pora, kiedy dzięki podwyższonym temperaturom za oknem poprawia nam się nastrój i nabieramy chęci do działania. Chętnie wychodzimy z domu i rozkoszujemy się przyjemną temperaturą oraz świeżym powietrzem. Warto więc uważać na siebie i zadbać o swoje zdrowie w tym sezonie.

ODPOWIEDNI UBIÓR

To podstawowa i najważniejsza rzecz w okresie wiosennym. Chodź dni są coraz dłuższe i cieplejsze nie dajmy się zwieźć. Musimy nadal pamiętać, że w marcu jak w garncu, a kwiecień plecień poprzeplata trochę zimy trochę lata. Miejmy się na baczności i ubierajmy się zgodnie z temperatura oraz widocznymi zjawiskami pogodowymi. Nie rzucajmy się od razu w ogień gdy za oknem widać słońce a temperatura jest wysoka. Pamiętajmy o bluzach czy też letnich kurtkach i płaszczach, śmiało je ze sobą zabierajmy. W zimniejsze dni przyda nam się cieńsza czapka czy tez szalik.

NADCHODZĄCE PRZEZIĘBIENIE

Co zrobić gdy czujemy, że przeziębienie nas łapie? Działajmy natychmiastowo, nie zwlekajmy z objawami. Nie przegrzewajmy organizmu! Gdy boli nas głowa czy czujemy, że katar nie opuszcza nas od kilku dni. Zacznij działać, zażyj odpowiedni dla danego objawu lek i pij dużo naparów z ziół oraz witamin. Owoce tez są ważne, szczególnie pomarańcze ponieważ zawierają dużo witaminy C. Pamiętajmy również o świeżym powietrzu, przed położeniem się do łóżka koniecznie przewietrzcie pomieszczenie w którym śpicie!

Jeśli będziecie przestrzegać tych dwóch punktów WIOSNA powinna być dla Was udana i zbędna od nieproszonych przeziębień.

Przeczytaj także