Shadow

Zdrowie pupila buduj zawartością jego miski

pies

Pies może być najwierniejszym przyjacielem. Za przywiązanie warto mu się odpłacić, a najlepszym sposobem jest napełnienie jego miski wartościową karmą. To inwestycja w zdrowie i sprawność pupila. Jest to szczególnie ważne w przypadku psów wrażliwych, alergików czy seniorów.

My, ludzie, często mamy problemy ze zdrowiem. U podstaw poszczególnych chorób nierzadko leży brak aktywności fizycznej i źle zbilansowane posiłki. Podobnie jest ze zwierzętami. Są pokarmy, których nie należy podawać psom nawet wówczas, gdy nie mają one problemów ze zdrowiem. Są też takie, których skład został opracowany z myślą o zwierzętach wrażliwych, alergikach, po kastracji czy seniorach. Karmy specjalistyczne, bo o nich mowa, to mieszanki wyłącznie wyselekcjonowanych składników, dzięki czemu są one w pełni bezpieczne dla pupila i pomagają mu w odzyskaniu formy.

Zanim kupisz, sprawdź

Pokarm przeznaczony dla zwierząt, podobnie jak ten dla ludzi, musi być przebadany, zanim zostanie wypuszczony na rynek. Problem jednak w tym, że nie wszystko, co zostanie dopuszczone do spożycia – czy to przez ludzi, czy zwierzęta – jest zdrowe. Świetny przykład stanowią np. konserwanty. To związki chemiczne, których celem jest wyłącznie przedłużenie trwałości produktu – nie mają one żadnej wartości odżywczej.

Choć półki sklepów zoologicznych uginają się pod ciężarem pudełek z karmami i smakołykami dla zwierząt, w praktyce każdy właściciel powinien zachować czujność. Ważne jest, by przed zakupem zapoznał się z etykietą produktu i miał świadomość, co konkretnie znajdzie się w misce jego pupila. Jest to szczególnie istotne w przypadku zwierząt, u których stwierdzono np. alergię. Podanie w karmie alergenu może doprowadzić do licznych komplikacji.

Karm tym, co zdrowe

Jeżeli jesteś właścicielką psa, u którego stwierdzono alergię lub który został poddany kastracji, to wcale nie musisz spędzać w kuchni wielu godzin, by zapełnić jego miskę zdrowymi smakołykami. Na rynku istnieją firmy oferujące specjalistyczne karmy płatkowe czy suszone mięso, wolne od konserwantów czy barwników. Jedną z nich jest Vollmers (z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie internetowej: www.vollmers.pl).

Vollmers proponuje właścicielom zwierząt szeroki wybór zróżnicowanych karm specjalistycznych i holistycznych. Wśród dostępnych produktów znajdują się karmy (m.in. naturalne dla psów z alergią pokarmową, lekkostrawne dla psów wrażliwych i starszych czy pełnowartościowe dla psów po kastracji), karmy uzupełniające, dodatki do mięsa czy smakołyki. Wszystkie te produkty łączy to, że są pozbawione konserwantów i sztucznych barwników – to pokarmy naturalne, bez dodatkowych wzmacniaczy smaku czy zapachu. Vollmers oferuje również produkty pozwalające na ułożenie planu diety BARF (biologicznie odpowiedniej surowej diety), czyli diety inspirowanej pracami dr. weterynarii Iana Billinghursta.

Z myślą o zwierzętach, z miłości do zwierząt

Do miski pupila nie powinny trafiać przypadkowe produkty. Jako właścicielka psa powinnaś wiedzieć, jaka żywność będzie mu służyć. Dobrze zbilansowana dieta to podstawa. Warto przy tym pamiętać, że nie ma jednego idealnego planu żywieniowego. Aby zapewnić optymalne warunki rozwoju zwierzętom, trzeba również wziąć pod uwagę ich wiek, zapotrzebowanie energetyczne czy rozpoznane choroby.

Sięgając po produkty oferowane przez firmę Vollmers, możesz mieć pewność, że twój pies otrzyma niezbędne składniki odżywcze bez dodatku szkodliwych substancji. Zakup specjalistycznych czy holistycznych karm to nie wydatek, lecz inwestycja w zdrowie twojego pupila. To również oszczędność, bo leczenie zwierzaka może obciążyć domowy budżet.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *